Temat: [Kuga 2013-2020] DW10F 180KM Błędy P02FA
View Single Post
Stary 19-11-2020, 16:32   #22
przemekbis
ford::amateur

Imię: Przemek
Model: Ford Kuga MKII
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Domyślnie Odp: DW10F 180KM Błędy P02FA

Witam.Przerabiałem ten sam problem. Wszystkie opisane objawy występują też okresowo w moim samochodzie silnik 2.0 TDCI 180 KM. Wszystko opisałem w poprzednich postach. Jednak po ostatnich konsultacjach z mechanikami i elektromechanikami, stwierdzono, że za wszystko może odpowiadać właśnie zawór EGR. Co prawda nie ma jednoznacznych błędów od EGR, jednak jego niepoprawne działanie powoduje zaburzenia w dystrybucji powietrza w układzie dolotowym. Stąd te błędy od przepływomierza, lub przepustnicy, o których piszesz. Można programowo usunąć EGR. Jednak z racji, że u mnie błąd pojawia się sporadycznie, poradzono mi żebym jeszcze nic nie kombinował. Przez ostatni czas zrobiłem ok 4000km i błąd pojawił się 2razy (bardziej denerwuje niż przeszkadza). Poza tym wszystkie parametry pracy silnika ok. Niepotrzebne tylko te wymiany wszystkiego , czujniki itd. i czas spędzony na diagnostyce. Jeśli problem będzie pojawiał się częściej, wtedy zdecyduję się na wyłączenie zaworu EGR. Może coś Ci pomogłem. Napisz jeśli uporasz się z problemem, lub dowiesz się czegoś nowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez przemekbis ; 19-11-2020 o 16:43
przemekbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem