View Single Post
Stary 15-09-2018, 15:12   #1
caZZn1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-01-2013
Skąd: Bielsko
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Exclamation Brak świateł awaryjnych i błędnie działający lewy kierunkowskaz

Cześć,

Auto: Ford Focus MK2 1.8 TDCI

mam głupi problem z światłami awaryjnymi i kierunkowskazami mianowicie:
  • prawy kierunkowskaz działa prawidłowo
  • światła awaryjne nie działają
  • włączenie lewego kierunkowskazu powoduje nałożenie się świateł awaryjnych i lewego kierunkowskazu - rozwinięcie tego poniżej

W czasie pomiędzy kiedy lewy kierunkowskaz miga włączają się światła awaryjne. Dodatkowo kiedy wcisnę i przytrzymam przycisk świateł awaryjnych - lewy kierunkowskaz działa poprawnie - tzn nie ma tego efektu nakładania się świateł kierunkowskazu i awaryjnych.

===> Klip video

Dodatkowo, widzę problem z zapalniczką samochodową. Gdy włączam lewy kierunkowskaz, obwódka wokół wtyku zapalniczki samochodowej miga (jakby spadek i wzrost napięcia w żarówce/podświetleniu wokół).

Dodatkowe informacje to takie, że kiedyś, z rok temu kupiłem LEDowe żarówki do tylnych kierunkowskazów takie jak te ->
LED SAMSUNG CanBus Pomarańcz
Miałem też małą przygodę z kamerką samochodową, nie wiem czy przypadkiem nie było zwarcia gdzieś w okolicach zapalniczki samochodowej, bo wyjąłem wtyk od kamerki samochodowej połamany (podpinany do zapalniczki samochodowej) być może od zwarcia się połamał.

Nie wiem gdzie szukać problemu. Zacząłem od szukania w bezpiecznikach ale jedyne na co wpadłem to sprawdzenie bezpiecznika zapalniczki samochodowej.

Spróbuję nagrać ten moment i zaktualizować wątek.

Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu jeśli jednak jest - proszę o podlinkowanie go dla potomnych i zamknięcie wątku.

Ostatnio edytowane przez caZZn1 ; 16-09-2018 o 21:54
caZZn1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem