View Single Post
Stary 17-05-2019, 22:00   #11
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Naprawa wtryskiwaczy i przy okazji awaria z turbo - błąd P0003A P

Moje ma przejechane 240tys, ze niby.. ale na pewno nie ma 400 bo historia serwisowa jest do 2016 roku i 180tys, nie wydaje mi się żeby nagle ktoś zrobił 200 000 w rok, ja tu widzę dwie możliwości..
Nie do końca wiem jak te opiłki miały by wyglądać, ja sam najpierw rozbierałem swoje wtryskiwacze wymieniałem zaworki i po złożeniu zawieszał mi się jeden wtrysk.. dlatego odesłałem do regeneracji.. po złożeniu auto chodziło 15min na wolnych obrotach i przejechałem może 2 km w koło domu.. i tam gdzie wysłałem stwierdzili uszkodzone zaworki (może na aledrogo sprzedali mi stare??) i wymienili na nowe.. a już na koniec jak testowali to okazało się że jedna końcówka się zawiesza i to był ich problem, jestem przekonany że z wtryskami było wszystko ok tyle, że firmy które regenerują walą w h..
one na przelewach na starych zaworkach miały po 4 min 16ml a na nowych zaworkach po 4 min na wolnych obrotach 12ml..
Pompa też była ok pod względem ciśnienia wysłałem z ciekawości..
Dzięki za info wyczyszczę układ tak jak mówisz, czy zobaczę jakieś wióry czy też będą niewidzialne jak te z wtrysków?? Filtr paliwa wymieniałem 0,5 roku temu.. masakra bo mam zbiornik pełny paliwa, no ale trudno, przeleje do drugiego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem