View Single Post
Stary 15-06-2016, 08:56   #32
sosegado
ford::beginner
 
Avatar sosegado
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: Kutno
Model: s-max
Silnik: diesel 2,0 TDCI
Rocznik: 2007-ukradziony 2011-aktualnie
Postów: 10
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Szukam od pewnego czasu pomocy z diagnostyką swojego samochodu ( S-Max 2011 2,0 120 kW skrzynia Powershift). Sprowadziłem go z Niemiec w 2015 r z przebiegiem 180 kkm. Powymieniałem oleje i filtry w silniku - coś w rodzaju przeglądu. Po lekturze forum doszedłem do wniosku, że trzeba wymienić olej w skrzyni ( do tego momentu skrzynia chodziła OKE). Problemy zaczęły się po wymianie ( ale nie jestem pewien że to wymiana oleju spowodowała problemy). Samochód zaczął szarpać przy ruszaniu. Początkowo (jest to mój pierwszy automat - a jestem dość szybki i energiczny) kojarzyłem to ze złym stylem jazdy - przełączanie z D na R (i odwrotnie) bez zatrzymania samochodu. Po próbie kontrolowania stylu jazdy przez moment było trochę lepiej. Skrzynia przełącza biegi - na wyższych jest to prawie nie zauważalne. Od pewnego czasu pojawiają się takie objawy:
- po zatrzymaniu i próbie ponownej jazdy silnik dostaje obrotów ale nie jedzie ( tak jakby bieg był nie włączony)

- przy próbie energicznego ruszenia ( duży gaz ) samochód robi kangura)

Co Waszym zdaniem powinienem zrobić???

Jestem z Kutna.
Jeżeli kolega Mayak znalazł by chwilkę jestem gotowy podjechać do W-wy aby obejrzał mojego Maksia.

Pozdrowienia
Tomasz
sosegado jest offline   Odpowiedź z Cytatem