View Single Post
Stary 23-03-2015, 21:24   #3
antyplastik
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 1.9 TDCI 109KM
Silnik: 1.6 TDCI; 109KM; FAP/DPF; manual po przekładce
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciągłe przechodzenie w tryb dopalania FAP

Dzięki kolego za odpowiedź.
Jestem zielony w mechanice pojazdowej jak trawa na wiosnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprawiłem GEM na PCM. Mój błąd.
Co do FAP'a z katalizatorem to pewnie masz rację. Pokusiłem się ceną, zapominając, że np taka platyna jest bardzo drogim metalem. Mam nadzieję, że trochę posłuży. Jak padnie to znowu zacznie się kombinowanie co z tym fantem zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie, trzeba odczytać GEM'a innym komputerem diagnostycznym, bo ten u mojego mechanika może sobie z tym nie radzić. Mechanik jest w porządku, bo robi tylko Ford'y i rozliczasz się z nim z efektu, a nie tego ile czasu poświęcił na naprawę.

Mogę tworzyć jakieś niestworzone historie, ale zastanawiam się nad tym czy złe wskazania tego termistora od temperatury spalin mogły się przyczynić do zapchania filtra. Może do zainicjowania regeneracji jest potrzebne wskazanie czujnika temperatury (jeżeli FAP zapchany, to wzrasta temperatura na wejściu filtra), a potem jest porównywanie ciśnienia różnicowego spalin na wejściu i wyjściu FAP'a. Dopiero po osiągnięciu jakiejś dużej wartości tego ciśnienia załącza się regeneracja filtra (bypass termistora od temp. spalin), ale by przerwać ciągłą próbę regeneracji jest potrzebne najpierw wskazanie termistora, a później jest sprawdzane ponownie ciśnienie różnicowe na FAP'ie, czy mieści się w granicach normy. PCM może mierzyć poprzez ten termistor temperaturę, ale wartości rezystancji mogą się nie mieścić w skalibrowanym zakresie i jakieś wartości graniczne temperatur (wł/wył regeneracji FAP) nie są przez to osiągnięte.

Postaram się odczytać ten czujnik w serwisie Ford'a albo załatwić jakiś na podmianę. Napiszę jak uda mi się coś ustalić.
antyplastik jest offline   Odpowiedź z Cytatem