View Single Post
Stary 09-05-2019, 10:29   #3
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Naprawa wtryskiwaczy i przy okazji awaria z turbo - błąd P0003A P

Na 100% nic mi tam nie wpadło, robiłem to super mega ostrożnie a brudy głównie odsysałem odkurzaczem więc może to poprostu któryś wtrysk leje.. wtryski wysłałem..
Ten błąd to jest jakby od czujnika na gruszce i w Forscanie on chyba pokazuje głupoty..
Na razie zamówiłem tego pietburga, który steruje podciśnieniem.. zastanawiam się tylko czy jak pietburg nic nie pomoże to czy pchać się w sam czujnik którego wymiana jest wątpliwa bo nie jest przykręcany tylko zagnieciony jakimiś blaszkami a kosztuje 270 zł, czy kupić od razu kompletne turbo.
Czeka mnie jeszcze demontaż pompy CR, bo ogólnie ciśnienia osiąga ok, ale wydaje mi się że od spodu miałem wyciek..więc też ją już zdejmę i wyśle do naprawy.. pytanie tylko czy (Silnik DW10C) żeby zdjąć pompę - ona jest tu z prawej strony obok wtrysków.. czy muszę rozrząd ustawiać na znaki.. coś kombinować czy porostu odkręcam śrubki, odpinam wężyki zdejmuje i później normalnie zakładam?? (oczywiście walka z odpowietrzeniem)
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem