View Single Post
Stary 30-07-2017, 12:03   #1
adamdomagala
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2014
Skąd: Niepołomice
Model: Ford focus MK2 FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie 1.6TDCI 2008 rok - Padające turbo? a może to tylko jakieś uszczelki?

https://youtu.be/hP0fmCYqnOY

Koledzy, najpierw zobaczyłem czarny dym z rury wydechowej i przymulenie podczas przyspieszania. W tym samym czasie z okolic turbiny doszedł dodatkowy dźwięk, jakby turbina wyła na dwa głosy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zatrzymałem auto i ściągnąłem osłonę silnika i wtedy zobaczyłem sadze na turbinie, oraz wydobywający się dym z okolic podszybia oraz koło turbiny. Wizualnie nie widać żadnych pęknięć przewodów gumowych, nie wiem co jest niżej koło kolektorów itp. Podpięliśmy komputer żeby zobaczyć błędy i był tylko jeden - za wysokie ciśnienie na turbinie. Po dwóch dniach ostrożnej jazdy auto przestało wydawać ten dodatkowy dźwięk jedynym objawem została tylko chmura czarnego dymu za autem... Mechaniory stwierdzili że turbo jest trupem... tylko dlaczego nadal mam moc i normalnie przyspieszam???

Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-07-2017 o 14:54 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Focus 2008-2011 po to jest prefix
adamdomagala jest offline   Odpowiedź z Cytatem