View Single Post
Stary 20-02-2023, 10:47   #1
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum, ale także nowy jako użytkownik marki Ford. Zakupiłem w styczniu z salonu aut używanych Forda auto - Ford Kuga 1.5 150 KM benzyna, niski przebieg bo ok 24tys. km, auto w bardzo dobrym stanie technicznym z drobnymi śladami użytkowania i odpryskami na karoserii.

Auto sprawowało się super, jednak po ok 500-600km pojawiła się kontrolka "Check Engine". Dmuchając na zimne od razu podjechałem do serwisu aby to sprawdzono. Okazało się, że winowającą jest wypalony katalizator. Dziwna sytuacja i zastanawiam się czym mogła być spowodowana przy tak niskim przebiegu samochodu.

Zdecydowałem się na wymianę katalizatora, ale obecnie oczekuję na część z Niemiec, ze względu na braki/opóźnienia w dostawach podzespołów niestety termin wymiany nie jest bliżej znany, obecnie minęły 2 tygodnie od dnia zgłoszenia chęci wymiany.

W międzyczasie jednak, postanowiłem że sprawdzę historię logów tego samochodu tj. jakie błędy i kiedy występowały i na ile pokrywają się one z historią serwisową - czy problem/usterka został rozwiązany, czy może po prostu usunięto błąd. Czy wyciągnięcie takiej historii jest możliwe? Jeśli tak, to jaki zakład w Wielkopolsce (Poznań i okolice) polecacie?
Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem