View Single Post
Stary 08-11-2010, 18:13   #1
bbk77
ford::beginner
 
Avatar bbk77
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: SOSNOWIEC
Model: Galaxy [MK3]
Silnik: 2.0 TDCi 140KM /170KM ;-)
Rocznik: 2008
Postów: 17
Thumbs up [Galaxy MK2] Wymiana żarówki świateł pozycyjnych i kierunkowskazów /silnik 1,9TDI 115

Widząc deficyt takiej fotorelacji postanowiłem coś temu zaradzić.
Jak większość nowych użytkowników Galaxy MK2 miałem problem z wymianą żarówek postojowych i kierunków w przednich lampach, idąc za słowem pisanym użytkowników forum, popróbowałem kilku metod przedstawionych tutaj i wybrałem najlepszą (według mnie) czyli wymiana poprzez wymontowanie reflektora.

Najpierw otwieramy maskę, zdejmujemy osłonę akumulatora przykładowo pokażę wymianę na reflektorze z prawej strony (patrząc od przodu auta)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lampa przymocowana jest za pomocą 4 wkrętów dwóch w górnej części i dwóch w dolnej, wkręty wykręca się za pomocą tzw "słoneczek" (taka nasadka w kształcie słoneczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ma też to jakąś fachową nazwę ale jakoś nie mogę sobie teraz przypomnieć. Z odkręceniem dwóch górnych nie będzie problemu, i tak samo z dolną lewą, gorzej jest z dolną prawą ponieważ musicie się uzbroić w długą przedłużkę - jeśli takową macie to jesteście w domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wkręty górne i dolne różnią się wielkością. Dolne wkręty wystarczy tylko lekko poluzować aby można był wysunąć lampę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak już odkręcicie wkręty to delikatnie należy wyjąć reflektor, może wam w tym przeszkadzać ramka grilla, ale temat do przejścia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak wysuniecie lampę macie wszystkie żarówki do dyspozycji

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wymianie żarówek należy wszystko z powrotem złożyć, drugi reflektor wymontowuje się podobnie- POWODZENIA
__________________
FLY A WAY - DRIVE A AUTOBANA
bbk77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem