View Single Post
Stary 14-03-2012, 17:27   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Polski Transit Driftbus 440 KM

Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten transol jest dość mocno poszerzony względem normalnego transita. Poza tym silnik zamocowany jest znacznie niżej niż w seryjnym transicie i z tego co kojarzę, jest za siedzeniami, czyli rozłożenie mas niemalże idealne.
Nie, ten Transit nie jest poszerzany, dawcą budy jest angielski Mk6, przód skonwertowano na Mk7. Wydaje się szerszy, bo jest mocno obniżony. Niezależnie od tego Transit jest w proporcji do wysokości szeroki - myślę tu o niskich wersjach. Przypatrz się Transitom z serii Ford Transit Trophy - też tak wyglądają po mocnym obniżeniu.

Silnik nie jest z tyłu - jest w komorze silnika i napędza tylny most długim wałem jak w modelach 2,4l. Jest dzięki temu ekstremalnie nadsterowny, a to w drifcie tylko zaleta. Rozłożenie mas jest wręcz zaprzeczeniem ideału - po pierwszych próbach okazało się, że w sumie ciężkie auto, ale z lekkim tyłem - przy mocy ponad 400KM po prostu nie idzie do przodu, tylko tył lata na boki; został więc tył dodatkowo dociążony.
Niestety nie ma zbyt dużego pola do manewru w obniżaniu położenia silnika ze względu na podłużnice i mocowane do nich poprzecznie elementy zawieszenia i układu kierowniczego - silnik musi być wyżej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-02-2014 o 22:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem