View Single Post
Stary 03-04-2017, 21:45   #38
LJ3
ford::amateur
 
Imię: Leo
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: Polska
Model: Skoda i Galaxy
Silnik: 1,9D i 1,9TDI ASZ
Rocznik: 1999 i 2005
Postów: 1
Angry Odp: centralny zamek te same "dziwne" objawy

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też pojawiły mi się te błędy i centralny świruje,zamyka drzwi kierowcy i wlew i bagażnik.Ale zauważyłem,że dawniej również po stronie pasażera, można było wcisnąć klamkę od środka i się zamykało wszystko,teraz tak nie działa.Wszystkie przelotki w drzwiach sprawdzone,rozbierałem tapicerkę,kable w środku jak nowe,zamek od strony pasażera też rozbierałem,wygląda jak z fabryki.Wczoraj wieczorem nie zamykał,tak zostawiłem a rano przekręcam kluczyk i zamyka wszystko,póżniej kilka razy zamykałem od strony pasażera,znów zaczęło świrować i znów wróciło do normy.Czy zamek od strony pasażera może takie ceregiele robić????zgłupiałem,nie wiem czego szukać??tak jakby coś blokowało,a jak wspomniałem zamek od strony pasażera wygląda jak nowy w środku.Czujniki zamkniętych drzwi sprawne.Teraz od kilku godzin jest ok,zamyka od zewnątrz wszystko,od strony kierowcy od środka też,tyle,że nie mogę wciskając klamkę od środka od strony pasażera zamknąć wszystkich drzwi.Może tu tkwi jakaś przyczyna???Dziś tzn.poniedziałek znów to samo,ale jak powciskam resztę klamek, to wtedy mogę zamknąć od strony kierowcy.
Witam.
Podłączam się do dyskusji, gdyż u mnie pojawił się identyczny problem - nie zamyka centralnie wszystkich drzwi, zarówno z kluczyka jak i z pilota.
Zdarzało się nieraz, że tak "głupiał" ale zawsze wszystko wracało do normy po niedługim czasie więc nie zwracałem na to szczególnej uwagi.

Ostatnio zauważyłem, że w moim aucie zamek centralny zawsze "głupiał" po tym, jak zamykając użyłem opcji zamykania okien kluczykiem, przytrzymując 2 sek w prawo. Po tym "manewrze" centralny zamek zamknął tylko drzwi kierowcy i bagażnika i znowu problem wrócił.
Może to był przypadek ale po pewnym czasie gdy "grzebałem" w bezpiecznikach, zamykanie wszystkich drzwi wróciło do normy.
Ponownie "usterka" pojawiła się, gdy otwierałem i zamykałem wszystkie okna za pomocą kluczyka (przytrzymując 2 sek w lewo i w prawo), tzn. po takim otwieraniu/ zamykaniu okien znów zamyka jedynie drzwi kierowcy i bagażnika, nie zamyka drzwi pasażera - przód i tył.
Sprawdziłem przewody w przelotach drzwi i wszystkie są ok.

Dla pewności dzisiaj sprawdziłem sterowanie centralnym zamkiem od środka - z drzwi kierowcy:
- Blokada drzwi (kluczyk) działa.
- Odblokowanie "załapuje" dopiero za kolejnym, 5-tym .... n-tym razem ale .... w końcu zadziała.

Byłem z tym "tematem" w warsztacie ale nic nie wskórali więc muszę sam poszukać.
Wyczytałem prawie wszystkie wątki na ten "temat" i nic nie mogę wykombinować.

Jak się za to zabrać?
Gdzie szukać przyczyny? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na marginesie dodam, że ostatnio zablokowała mi się wkładka zamka i nie mogłem wyjąć kluczyka.
Psiknięcie WD4 pomogło.

Ostatnio edytowane przez LJ3 ; 03-04-2017 o 22:30
LJ3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem