View Single Post
Stary 22-04-2018, 20:38   #1
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Jak powinien prawidłowo pracować napinacz przy nowym kole pasowym i sprzegiełku alt.

Witam. W moim mk3 2.0 tdci zaczęło stukac koło pasowe od kilku miesiecy dość głośno. Postanowiłem wymienić koło pasowe na nowe firmy dayco, nowy pasek continental 1642mm oraz zamontować sprzęgiełko na alternatorze firmy ina. Rolki oraz napinacz po dokładnym sprawdzeniu okazały sie w bardzo dobrym stanie i nie wymagały wymiany. Po wymianie cały układ zaczą pracować bardzo cicho zaraz po dopaleniu jak i po całym dniu jezdzenia pod koniec dnia nadal wszystko pracowało bardzo cicho. Jedna rzecz jednak mnie niepokoii. Koło po zamontowaniu okazało sie ze posiada minimalne bicie czy nalezy sie tym przejmowac? Oraz jak powinien prawidłowo pracować napinacz na odpalonym silniku? Bo jak odpaliłem po wymienia a miałem jeszcze zdjete koło to widać było ze mimo sprzegiełka na altku napinacz musiał cały czas tłumić minimalne drgania (czyli ze pracował prawo-lewo lub jak kto woli góra-dół po 2-3mm na oko. Czy to jest normalna praca jaka musi wykonać napinacz czy powinie na wolnych obrotach stać równo w miejscu dęba?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem