Temat: [Fiesta 2008-2012] Wysoka temperatura silnika
View Single Post
Stary 02-11-2018, 02:38   #1
milekfiesta
ford::amateur
 
Imię: miłosz
Zarejestrowany: 21-07-2016
Skąd: Jasło
Model: ford fiesta mk4
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Wysoka temperatura silnika

Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam problem z fiestą otóż jakiś czas temu zauważyłem że jeżdżąc po mieście lub stojąc w korkach nawet w chłodne dni temperatura na wyswietlaczu pomiędzy zegarami rośnie w miarę stania samochodu w jednym miejscu (temperatura dochodzi nawet do 30 stopni wzwyż a na zewnątrz jest koło 15 stopni ) włącza się wentylator jednak nie pomaga to zmniejszyć temperatury na wyswietlaczu, dopiero po przejechaniu dłuższego odcinka drogi bez zatrzymania wpływa na zmniejszanie się temperatury. I faktycznie gdy pewnego razu podjechałem na stacje i otworzyłem maskę to czuć było ze silnik jest o wiele za gorący po przejechaniu krótkiego odcinka drogi. Dzieje się tak bardzo często również podczas jazdy po mieście z małą prędkością. Gdy jeżdżę szybciej powiedzmy 60-70 km/h wskaźnik pomiędzy zegarami pokazuje normalną temperaturę na zewnątrz i wszystko jest w normie nie włącza się wentylator jest w porządku. Co może być nie tak z fiestką ktoś miał taki przypadek ? Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego problemu
milekfiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem