View Single Post
Stary 11-06-2019, 16:30   #1
Maciejka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2019
Model: MK3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Stuka, puka przy skręcaniu, ruszaniu, jeżdzie - do rozbiórki

Witam wszystkich,

Panowie i Panie. Ma taki problem. Historia stukania w moim Mondeo zaczęła się od skręcania. Co jakiś czas czuć było szarpnięcie. Stuk wydobywał się jakby w lewym kole. Po nie długim czasie szarpanie było coraz większe. W pewnym momencie prawie każde ruszanie i w ogóle podczas jazdy następowało stuknięcie wraz z szarpnięciem. Myślałem, że może sprężyna ale okazała się cała. Wahacz też ok. Zdjąłem koło i gumy z przegubów i zobaczyłem, że lewa połośka z kielichem jakoś tak się giba na boki i w pewnym momencie blokuje na tyle, że nie jestem w stanie przekręcić jej ręką. Silnik zapewne sobie z tym radzi generując właśnie przeskoczenie i szarpnięcie.

Mondziak na kobyłki i demontaż. Wyjąłem półoś od kielicha aż do koła.

Teraz pytanie. Skoro kielich nie chodzi osiowo (stwarza pozory) to znaczy, że musiał by być pęknięty wałek (?). Jeśli tak to powinien łatwo wyjść ze skrzyni (?). Nie wychodzi. Luzy na kielichu/przegubie nie wyglądają na jakieś duże, chociaż nie wiem jakie powinny być.

Zastanawiam się nad kupnem pół osi tylko chciałbym najpierw sprawdzić jak wygląda wałek wchodzący do skrzyni.

Dlatego potrzebna mi wasza rada. Jest sens rozbierać skrzynie aby się tego dowiedzieć? Jeśli tak to jak się najlepiej do tego zabrać?
Jest sens ryzykować i kupić nową ośkę a następnie zamocować ją na stary kielich?

Skrzynię chce rozebrać żeby zdjąć segera, który trzyma wałek z kielichem (?)

1.8 benzyna

Ostatnio edytowane przez Maciejka ; 11-06-2019 o 16:34
Maciejka jest offline   Odpowiedź z Cytatem