View Single Post
Stary 13-03-2020, 08:45   #83
kassel
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C- Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit

Odwieczny dylemat czy opony na sezon czy wielosezonowe. W praktyce używałem wszystkich i niestety dalej mam kłopot które jednoznacznie wybrać. Moim zdaniem niej jest tak ze jedna opona jest cudowna i inna zła. Na pewno w warunkach zimowych opona przeznaczona do tego celu będzie zawsze lepsza od wielosezonowej. teraz pytanie; jakie mamy zimy, jak często jeździmy, gdzie się poruszamy (po jakich drogach). Jeśli zimą jeżdżę głównie po mieście, teren plaski, zimy obecnie kiepskie wielosezonowa opona na pewno zda egzamin. Jeśli ktoś wyjeżdża w góry, mieszka w miejscu gdzie jednak w zimie trafiają się opady śniegu, teren jest górzysty lub pagórkowaty to moim zdanie tylko zimówki. Należy zwrócić uwagę również na ważną kwestie odprowadzenia wody - opony zimowe posiadają lamele, one nie maja zdolności odprowadzania wody. Decyzja więc należy tutaj do indywidualnych zapatrywań. Ja obecnie użytkuję 2 komplety opon: lato Continental - z tych jestem bardzo zadowolony, spełniają moje oczekiwania. Zimowe to Nokian WR D4 - tutaj moje zadowolenie jest dużo mniejsze, wg. mojej opinii opona słaba ale oczywiście dużo lepsza niż uniwersalne które miałem.
kassel jest offline   Odpowiedź z Cytatem