View Single Post
Stary 13-03-2020, 14:09   #85
Mortal_Kombat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Model: Mundek MK3
Silnik: 1.8 125KM Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
otóż to wina amora - stoi jak pała bez amortyzacji i tak niszczy oponę. Tak miałem w letnich innego producenta - wystarczy przejechac na zablokowanych amorach (jednym nawet) ok 1000km i efekt jak na zdjeciu powyzej.

To nie wina Nokianów. Tylko niedbalucha.
Bardzo możliwe, nie mam takiego dużego doświadczenia w kwestii opon. Chodziło mi między innymi o to, ale też o te popękania na bieżniku i między klockami, jakby od starości(miałem podobne kiedyś dawno temu w Stomilach w poldku), ale tak jak koledzy piszą może to i od agresywnej jazdy, ja się słabo znam na tym.

Ja jeszcze nie kupiłem opon, moje typy na chwilę obecną po przeczytanie dużej ilości opinii to: Goodyear Vector 4Seasons G2 albo Nexen Nblue 4 Season. Na pewno kupię całoroczne, bo uważam że najlepiej samemu się przekonać czy spełniają oczekiwania. Jak będzie lipa to je sprzedam i kupuję dwa komplety: zima, lato.

Cytat:
Napisał makinen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem tylko jeden parametr określa jakość opony.
Hamowanie na mokrym.
Moim zdaniem hamowanie na śniegu też jest ważne, miałem zimówki Sava Eskimo (auto kupione były na nich, miały z 3 lata, dużo bieżnika) i przy hamowaniu była tragedia(bałem się na nich jeździć), zaraz zmieniłem na Barum Polaris 3 (kupione po jeździe na nich autem kolegi) i kolosalna zmiana w hamowaniu, trzymaniu na zakrętach na śniegu. Pomimo, że wolno jeżdżę to na Sava bałem się tym autem wyjeżdżać jak były białe drogi. Opony na mokrym hamowały dobrze, a na śniegu lipa.

Ostatnio edytowane przez Mortal_Kombat ; 14-03-2020 o 11:23
Mortal_Kombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem