Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2016, 10:59   #1
ilm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: Gliwice
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Naprawa Blacharska, Tył, zderzak, pas tylny

Witam,

ostatnimi czasy na A4 zdarzył mi się przykry wypadek, babka walnęła mnie w dupsko - było ślisko, nie wyhamowała, był korek na autostradzie i bum. jako, że z jej winy, oc pokrywa sprawca. mój samochód wyceniono na 9950 zł a odszkodowanie jakie było wypłacone to 3750.

teraz muszę się za to wziąć. i teraz mam kilka pytań.
na wstępie co wpisano jako do wymiany:

1. zderzak tylny
2. uchwyt lewy zderzaka tylnego
3. wzmocnienie zderzaka
4. bl ściany tylnej
5. podstawa lampy
6. lampa tylna
7. osłona prawa - odprysk T

lampy nie chce wymieniać, bo jest tylko pęknięcie. mam natomiast problem z tym wgnieceniem tego pasa tylnego, trudno mi znaleźć tę część na allegro, nie wiem czy nie jest dospawana do karoserii, czy śćiągalna. byłbym wdzięczny za schematy blacharskie tyłu. prosiłbym o rzucenie okiem na zdjęcia i dodanie swojej opinii.

pozdrawiam użytkowników

Tutaj linki do zdjęć:

http://zapodaj.net/a08a89d93af94.jpg.html
http://zapodaj.net/465a9e0957e4b.jpg.html
http://zapodaj.net/ef8731586d084.jpg.html
http://zapodaj.net/59a5ed82b1a62.jpg.html
http://zapodaj.net/e2778dadcaa64.jpg.html

ilm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 17:32   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Naprawa Blacharska, Tył, zderzak, pas tylny

Przeczytaj te dwa tematy, bo nie mam czasu odpowiadać każdemu z osobna.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
mój samochód wyceniono na 9950 zł a odszkodowanie jakie było wypłacone to 3750.
Chcesz powiedzieć, że to szkoda całkowita, a wrak wyceniono na 6200 zł?!
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 20:00   #3
ilm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: Gliwice
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Naprawa Blacharska, Tył, zderzak, pas tylny

Nie, nie było szkody całkowitej, szkodę wyceniono na 3750 a cały samochód przy okazji na 9950.
Swoją droga dzięki za linki. Napisałeś ze naliczanie rabatu oraz uwzględnianie amortyzacji części jest niedozwolone, u mnie tak zrobili , naliczyli rabat za lakierowanie oraz włączyli amortyzację do wyceny, stwierdzili ze błotnik był uszkodzony wcześniej w innym miejscu i toobniza jego wartość, jak wejść w polemikę z nimi?
Dzięki za odzew

Ostatnio edytowane przez ilm ; 19-01-2016 o 20:06
ilm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 13:03   #4
cypek_malaguti
ford::beginner
 
Avatar cypek_malaguti
 
Imię: Cyprian
Zarejestrowany: 02-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Naprawa Blacharska, Tył, zderzak, pas tylny

Jeżeli chodzi o samą kwestię naprawy to uderzyła cię w kijowe miejsce. Jeżeli strzeliła cię tylko w narożnik to belka zderzaka będzie do ponownego założenia, lampa jeżeli jest tylko to pęknięcie to przejdzie, jak ma uwalone któreś mocowanie to do wymiany. Podstawa lamy obowiązkowo, do tego lewy ślizg (uchwyt) zderzaka. Na dobrą sprawę wymianę tych elementów sam ogarniesz, nie ma większej filozofii. Po zdjęciach nie widać, żeby lewy tylny błotnik był przestawiony. Jedyna rzecz wymagająca interwencji blacharza to uszkodzona tylna ściana samochodu - to blacharz musi już naciągnąć i dobrze wyklepać. Dodatkowo, czego ci nie wpisali to kratka/plastyk w miejscu prostokątnego otworu.

Blacharz za taką robotę weźmie z 3-4 stówki max. No i oczywiście malowanie ściany i zderzaka (około 3,5 stówy za element)

Co do wyceny - kwota, którą ci wypłacili jest ciut za niska. Mi za podobne uszkodzenie w FF2 Kombi 2007 wypłacili ponad 5k PLN (auto wycenione na 10tyś z haczykiem - było wcześniej trafione przodem). Za naprawę w dobrej blacharni i lakierni razem z częściami policzyli 3 tyśz małym haczykiem (części nowe nie używki - doszło mi jeszcze nadkole - pęknięte; z blacharki miałem prawy narożnik ściany i minimalnie błotnik pod lampą).
cypek_malaguti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 07:38   #5
ilm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: Gliwice
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Naprawa Blacharska, Tył, zderzak, pas tylny

dzięki za info zwrotne, generalnie tam ja bym się czepiał tego, że doliczyli mi rabat na lakier przy wycenie 25% no i to mnie wkurza, póki co blacharz 500 zł chce, 250 zł dałem za zderzak, malowanie 300 zl. także nie jest źle.
ilm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.