Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary Dzisiaj, 12:53   #1
Bolczykowski
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 18-06-2024
Skąd: Kraków
Model: Skoda Fabia
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 0
Question Zakup S-maxa jaki wybrać, pytania przed zakupem

Witam,

Jako że rodzina mi się powiększyła o kolejnego szkraba - sprzedałem swoje e46 i dosłownie zajawiłem się na Forda S-maxa.

Budżet jaki planuje wydać to 20k +/-

Potrzebuję jednak trochę informacji od was Panowie i Panie na temat tego wozu.

Interesuje mnie Benzyna więc planuje szukać 2.0 motor i zamontować instalacje gazową lub jak się trafi kupić już z założoną instalacją.

Chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie bo będą to roczniki 2007-2010 najpewniej jak widzę po cenach z otomoto.
Jakie ma bolączki ten samochód i co w pierwszej kolejności sprawdzać.
Jak wygląda sprawa z rdzewieniem karoserii jak i pod spodem ? Spodziewać się raczej że będzie rdzy sporo czy może prawie w ogóle lub całkowicie nie powinno być.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie wyposażenia jakie najlepiej szukać i które funkcje są "must have" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi z góry

Bolczykowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 19:45   #2
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Zakup S-maxa jaki wybrać, pytania przed zakupem

Panie 20 koła to już leciwe autko choć zadbany smax jeszcze wygląda
Jak ci sie powiększyła rodzina to bierz diesla z początków produkcji jeszcze powinny nie mieć dpf jak mój mk4 2007. lata nic sie nie psuje ma ponad 300tkm i lata. nawet leciwe 1.8 tdci przewiezie cie z punktu A do B i tyle zapakujesz graty i ok. Wg mnie w tym przedziale lepiejkupic rok starsze a lepiej wyposażone zeby było milej w środku
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 22:40   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Zakup S-maxa jaki wybrać, pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał Bolczykowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesuje mnie Benzyna więc planuje szukać 2.0 motor i zamontować instalacje gazową lub jak się trafi kupić już z założoną instalacją.
No to szykuj się na pobór oleju i brak dynamiki. Jak już koniecznie 2.0 benzyna to najlepiej kupić do remontu i zrobić remont. 2.0 tdci chyba najlepszą opcją bo na 2.5t raczej nie starczy.

Cytat:
Napisał Bolczykowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wygląda sprawa z rdzewieniem karoserii jak i pod spodem ? Spodziewać się raczej że będzie rdzy sporo czy może prawie w ogóle lub całkowicie nie powinno być.
Trochę pewnie będzie szczególnie na belce i częściach zawieszenia ale ogólnie tragedii być nie powinno

Cytat:
Napisał Bolczykowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno pytanie odnośnie wyposażenia jakie najlepiej szukać i które funkcje są "must have" ?
Nie patrzyłbym na opcje bo je się dosyć łatwo dokłada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.