Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2008, 09:48   #1
Rafał Pisarek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Model: Mondeo MK4 / Fiesta MK7/Kuga II
Silnik: 2.0 TDCI / 1,4 TDCI/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 / 2011/2015
Postów: 35
Domyślnie FFII - 1.6 TDCI - luz przegubu wewnętrznego - prawidłwowy ??

Posiadam Forda Focusa II z silnikiem 1.6 TDCI, 110 KM, 2005r. Przebieg 36 tyś. Auto kupione po wypadku.
Przy oględzinach z kanału zauważyłem, że prawy przegub wewnętrzny (długa półoś) wykazuje luz zarówno osiowy jak równie obrotowy oraz boczny. Wszystko w granicach około 2 - 3 mm. Ogólnie w czasie szybkiej jazdy nic nie słychać. Na zakrętach też nie. Metaliczne puknięcie słychać przy zmianie biegów z 1 na 2 i trochę z 2 na 3.
W związku z tym, że w trakcie uderzenia zerwana została poduszka silnika widać na obudowie silnika, że nastąpiło uderzenie przegubu w silnik. Mam podejrzenie, że coś zostało wymienione, natomiast trudno jest dojść czy tak jest, oznaczenie półosi jest zgodne ze specyfikacją a podejrzewam krzyżak lub kielich.
Wizyta u dwóch mechaników zakończyła się tekstem - tak to powinno być, jeździć aż się rozpadnie, jeżeli w ogóle. Takie rozwiązanie mnie nie zadowala.
Rozebrałem przegub - nie widać jakichkolwiek uszkodzeń (pęknięć, zniekształceń wyżłobień).
To co zauważyłem to rozmiar łożysk krzyżaka wynosi 35,5 mm natomiast gniazdo ma szerokość (stożkowo) od 37 - 36 mm i stąd najprawdopodobniej ten luz (pomiar suwmiarką). Analizując konstrukcję całego mechanizmu przegubu doszedłem do wniosku, że być może zamysł konstruktorów był taki aby luz był regulowany na zasadzie siły odśrodkowej (łożyska na krzyżaku mogą w pewnych granicach przesuwać się na osi).

Postaram się wieczorem zrobić krótki filmik jak to wygląda od spodu u mnie być może ktoś z kolegów przy okazji zobaczy jak to jest w waszych foczkach.

Pozdrawiam

Rafał Pisarek

Rafał Pisarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 21:00   #2
Rafał Pisarek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Model: Mondeo MK4 / Fiesta MK7/Kuga II
Silnik: 2.0 TDCI / 1,4 TDCI/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 / 2011/2015
Postów: 35
Domyślnie Re: FFII - 1.6 TDCI - luz przegubu wewnętrznego - prawidłwowy ??

Witam szzanowne koleżeństwo,

Ustaliłem już mój problem - przegub środkowy się rozsypał i poprzedni właściciel złożył krzyżak zakładając kamienie od wersji 1,8 TDCI (focus I) niestety kamienie w jedynce mają rozmiar 35,5 mm a w II 37 mm.
Jeżeli przez przypadek ktoś zmieniał całą półoś z innych przyczyn i został mu sprawny krzyżak przegubu byłbym zainteresowany odkupienień. Niestety krzyżak nie występuje w serwisie a całej półosi nie chciałbym kupować.

Pozdrawiam

Rafał P.
Rafał Pisarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.