Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2014, 18:31   #1
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Witam Kolegow forumowiczow,
nie czesto borykam sie z problemami w uzytkowanym przeze mnie modelu jak wiadomo jedynej slusznej marki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jednak przyszedl czas i na mnie.
Nadszedl czas na wymiane oleju w moim silniczku 1.6 EB.
Na stronie castrola podano informacje, ze do do tego silnika wchodzi 4,1 L oleju
( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ).

Po przejsciach z ASO w moim miescie postanowilem kupic rekomendowany olej, filtr i dokonac wymiany oleju we wlasnym zakresie.

Po dokladnym spuszczeniu oleju i wymianie fitra zalalem swiezy olej w ilosci 3,5 litra na poczatek, z zamiarem uzupelnienia go za chwile po sprawdzeniu miarki.
Doznalem zdziwienia, kiedy juz po wlaniu 3,5 litra miarka ewidentnie wskazywala ilosc sporo ponad stan od poziomu max ( zawsze leje na okolo 3/4 miarki ).
Zakrecilem wiec korek, odpalilem silnik. Wszystko bylo ok, wiec stwierdzilem, ze olej musi sie "upchac" w swoje miejsca i sprawdze go rankiem nastepnego dnia. W miedzy czasie mialem traskie do kolegi Mayak, ktorego pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a w drodze oczywiscie zadbalem o to by olej dobrze sie rozprowadzil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nastepnego dnia rankiem sprawadzilem stan ponownie i ...
... poziom bez zmian - za wysoki. Dodam, ze autko stalo na rownym terenie.

Po poprzedniej wymianie tez stwierdzilem zbyt duza ilosc oleju w misce po czym nadmiar oleju odessalem. Wtedy nie zdziwilo mnie to tak bardzo bo olej zmienialo mi ASO i pomyslalem, ze musieli go odssysac przes bagnet i nie odessali go do konca, po czym uzupelnili zalecana ilosc i tyle. Moje podejrzenia podpieral rowniez fakt, ze dwa dni po wymianie olej byl tak ciemny jak by zaraz mial byc zmieniany a nie jak swiezy co tez wytlumaczylem, ze jest to efekt wymieszania sie starego eleju z nowym.

Tym razem olej wymienialem osobiscie i za cholere nie wiem, gdzie ten stary olej mogl sie jeszcze zatrzymac. Dodam tez, ze jakies 300km po wymianie olej znacznie sciemnial.
Troszkie sie rozpisalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sorki za bledy i brak polskich znakow.

Koledzy, czy macie jakis pomysl gdzie ten olej sie odklada i jak sie go pozbywac z silnika do konca?

Pozdrawiam
Przemo


Ostatnio edytowane przez SRS ; 09-02-2022 o 17:30
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 18:35   #2
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Mi zawsze wraca poniżej jednego litra kiedy daję 5l do wymiany. Olej w 1.6EB ciemnieje, bo to benzyna z bezpośrednim wtryskiem paliwa i podczas spalania wytwarzane są sadze tak jak w dieslach...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 18:42   #3
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Ja teraz zostalo w bance 1,5 litra i stan w silniku sporo ponad max. Bardzo malo tego oleju weszlo. Gdybym tak wlal na poziom miedzy MIN a MAX to weszlo by tylko jakies 3 litry.

Bump:
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej w 1.6EB ciemnieje, bo to benzyna z bezpośrednim wtryskiem paliwa i podczas spalania wytwarzane są sadze tak jak w dieslach...
Poplynales kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 18:44   #4
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Idę do garażu sprawdzić ile oleju zostało po ostatniej wymianie, zaraz będzie wiadomo.

Wpadni za 10 minut.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 18:48   #5
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Czekam z browarkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 19:14   #6
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Dobra, coś mi się pokiełbasiło, tyle oleju zostało po dwóch ostatnich wymianach:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A więc twoje 3,5l pasi. 4,1l jest chyba jak się wlewa na sucho.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 19:36   #7
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Dzieki Atlis za fatyge.

Sprawdzales moze stan na bagnecie po tej wymianie ?

Wiec gdzie w takim razie zostaje ponad 0,5 litra oleju w silniku ? Teraz wiadomo, ze ciemniejacy szybko olej jest wynikiem mieszania sie ze starym olejem. Trzeba bedzie temat zaglebic

Ostatnio edytowane przez przemouk84 ; 09-11-2014 o 19:39
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 19:43   #8
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Witam

Focus 2011.25 silnik EcoBoost 110,132 kW.Objętość oleju przy pierwszym napełnieniu włącznie z f.oleju 4,7 L oleju.Pojemność oleju uzupełnianego wł.z f.oleju 4,05 L oleju.Bez f.oleju 3.75 L oleju.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 19:44   #9
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Nie wszystkie rurki prowadzą z góry na dół. Z żadnego silnika nie ściągniesz 100% oleju. Nigdy. Musiałbyś go rozebrać.

Nie ma co zglębiać.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 19:47   #10
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Ok, tylko ze ja wlalem 3,5 litra z wymiana filtra i na bagnecie mam ponad stan. Wychodzi na to, ze mimo spuszczenia oleju otworem spustowym gdzies w silniku nadal zalega okolo 1 litra starego oleju !

Bump:
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wszystkie rurki prowadzą z góry na dół. Z żadnego silnika nie ściągniesz 100% oleju. Nigdy. Musiałbyś go rozebrać.

Nie ma co zglębiać.
Wiem co masz na mysli i nie chodzi mi o 50-100 g oleju, ktory ma prawo zostac gdzies na sciankach.
1 litr oleju starego to prawie 1/4 calego stanu i przy takich wartosciach swiezy olej na starcie traci swoje wlasciwosci co w dalszej perspektywie napewno nie pozwoli cieszyc sie bezawaryjnoscia tego silnika.

Po za tym kolego Atlis, prawdopodobnie rowniez jezdzisz ze zbyt duzym stanem oleju a jest to tak samo nie zdrowe dla silnika jak jego nie dobor.

Pytanie gdzie ten olej zostaje, w ktorej czesci silnika.
Tak sobie przypominam, ze podczas wymiany olej zwrocilem uwage na troszke wysokie osadzenie otworu spustowego wzgledem dna miski olejowej. Moze dlatego olej nie jest wstanie opuscic silnika do konca ??!!
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.