Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2012, 22:10   #1
barmazu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2010
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie [TDCI] Chrobotanie z silnika na jałowym biegu

Cześć.
Od jakiegoś czasu, kiedy silnik jest już rozgrzany, na jałowym biegu (na światłach, jak zajeżdżam pod dom) słychać z komory silnika dziwne chrobotanie, rzężenie, coś jakby metal ocierający o plastik. Co ciekawe dźwięk ten znika jak tylko odrobinę (naprawdę niewiele, lekkie muśnięcie pedału) zwiększę obroty...
Wciskanie sprzęgła nie ma wpływy na to zjawisko.

Poza tym autko jeździ całkiem OK, nie zamula, spalanie i inne parametry jezdne w normie. Moim problemem jest to, że już wydałem na zdiagnozowanie tego cholerstwa prawie 800 PLN i zero postępu - dwa razy wymienione zostało koło pasowe - faktycznie przy otwartej masce dźwięk dobiega z okolic koła, nawet jeśli ściągnięty jest pas napędowy. Ktoś ma jakiś pomysł?

barmazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 15:53   #2
mrozpa
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: w-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2012
Postów: 108
Domyślnie Odp: [TDCI] Chrobotanie z silnika na jałowym biegu

witaj,
Mam to samo, koło pasowe wymienione, wszystkie paski i rolki sprawdzone.
Do tej pory objaw pojawił się tylko dwa razy, i jest słyszalny nawet w śroku auta.

Napiszę jaką opinię otrzymałem od mechaników, jeździć aż objaw będzie non stop (bo jak zwykle jak jade do nich to jest ok) i wtedy diagnozować co to takiego
mrozpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 17:00   #3
barmazu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2010
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: [TDCI] Chrobotanie z silnika na jałowym biegu

No u mnie "rzęzi" na zagrzanym silniku, zawsze. Na zimnym lub ledwo ciepłym - nic nie słychać. Oczywiście dźwięk jest całkiem dobrze słyszalny wewnątrz kabiny (nawet bym powiedział najlepiej to słychać w środku - wyciszenie kabiny eliminuje dźwięk normalnej pracy silnika). Ew. komentarze mile widziane :-)
barmazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.