Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2015, 20:16   #1
hawli
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie centralny zamek bez pilota - zamyka, nie otwiera

Hejka,
moje boje z centralnym zamkiem trwają już od dłuższego czasu, ale ciągle coś jest nie tak.
Mam centralny zamek bez pilota.
W chwili obecnej:
1. działa zamykanie jak i otwieranie od wewnątrz (z użyciem przełącznika przy klamce w drzwiach kierowcy)
2. działa zamykanie z zewnątrz kluczykiem w drzwiach kierowcy, jednak zamykają się tylko drzwi przednie, a przesuwane oraz tył zostają otwarte.
3. nie działa otwieranie kluczykiem. Przy obracaniu kluczyka przeciwnie do ruchu wskazówek zegara nie czuć oporu, brak jakiejkolwiek reakcji.
4. Otwieranie tylnych drzwi kluczykiem otwiera tylko tylne drzwi, a nie wszystkie (czy to normalne?)
5. nie da się również otworzyć kluczykiem drzwi pasażera. Czy otwarcie drzwi pasażera powinno sterować centralnym tak samo jak drzwi kierowcy?
6. drzwi przesuwane da się zamknąć tylko obracając pokrętło od wewnątrz.
Prawdę mówiąc od zawsze miałem problem z CZ i nie jestem nawet pewien jak to powinno działać. Tzn kiedyś było tak, (o ile dobrze pamiętam) że zamykanie zamykało wszystkie drzwi, pierwsze otwarcie kluczykiem otwierało przednie drzwi, a drugie otwarcie kluczykeim otwierało jeszcze tył i boczne.

Nie wiem czy słusznie, ale uznałem że uszkodzone jest coś w mechanizmie w drzwiach, bo przy przekręcaniu kluczyka w lewo nie czuć oporu i kluczyk nie odbija (ale nie wiem czy powinien, bo w drzwiach kierowcy i pasażera jest tak samo). Dziś pół dnia próbowałem wyciągnąć wkład zamka, ale poległem... ten bolec który blokuje zamek po prostu nie dał się wcisnąć.
Wszystko jest tak samo z każdym kluczykiem.

Bardzo proszę o pomoc, bo wchodzenie do auta tylnymi drzwiami zaczyna mnie męczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wygląda procedura wymiany wkładów zamka? ASO?

Nr modelu centraki zamka: 1C1T-15K600-AA


Ostatnio edytowane przez hawli ; 12-07-2015 o 20:30
hawli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 21:46   #2
NaczelnyFilozof
ford::beginner
 
Imię: Naczelny
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Żywiec
Model: Transit
Silnik: 2.4TD
Rocznik: 2000
Postów: 47
Domyślnie Odp: centralny zamek bez pilota - zamyka, nie otwiera

Cytat:
Napisał hawli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. nie da się również otworzyć kluczykiem drzwi pasażera. Czy otwarcie drzwi pasażera powinno sterować centralnym tak samo jak drzwi kierowcy?

Nie wiem czy słusznie, ale uznałem że uszkodzone jest coś w mechanizmie w drzwiach, bo przy przekręcaniu kluczyka w lewo nie czuć oporu i kluczyk nie odbija (ale nie wiem czy powinien, bo w drzwiach kierowcy i pasażera jest tak samo). Dziś pół dnia próbowałem wyciągnąć wkład zamka, ale poległem... ten bolec który blokuje zamek po prostu nie dał się wcisnąć.
Wszystko jest tak samo z każdym kluczykiem.
Ostatnio się doktoryzuje w zamkach, ale w modelu MK6 2000-2006

Kluczyk powinien odbijać w dwie strony. U mnie w drzwiach pasażera zjadła rdza od nieużwania.

Otwieranie od strony pasażera powinno otwierać wszytsko tak jak od strony kierowcy. Bo fabryczny centralny zamek ma tam pełno pinów.Ja mam np drzwi z innego Forda z wbudowanym fabrycznym centralnym, ale bez centralki i kabli dochodzących ;-)

Aby wsunąć ten bolec musi bć przekręcony klucz w zamku. Ja nie miałem klucza do jednego zamka i zrobiłem tak że młotek i śrubokrecik i zbiłem okrągłą podkładeczkę co trzyma ten trzpień. Trzpień wyskakuje i obracasz wkładkę i wyjmujesz. Przy montażu trzeba podkładeczke przykleić na kleju.
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 22:04   #3
hawli
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: centralny zamek bez pilota - zamyka, nie otwiera

To dobrze się doktoryzujesz bo mój transit też 00-06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie mam uszkodzone oba zamki w przednich drzwiach.

Co do wyjmowania zamka to przekręcałem kluczyk, ale za nic nie mogłem wcisnąć tego bolca, nawet próbowałem młotkiem go wbićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wchodził ze 2mm a potem nic go nie mogło ruszyć. Wyczytałem że trzeba obrócić w prawo, wcisnąć i obrócić w lewo, ale może problem tkwi właśnie w tym że u mnie zamek 'nie ciągnie' przy otwieraniu?
Nie wiem o jakiej okrągłej podkładce mówisz.

edit:
ale w lewo to trzeba obrócić sam kluczyk czy cały zamek?!

pomyślałem sobie że najtańszym rozwiązaniem byłoby dołożenie centralki sterowanej z pilota...

Ostatnio edytowane przez hawli ; 12-07-2015 o 22:53
hawli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 10:01   #4
NaczelnyFilozof
ford::beginner
 
Imię: Naczelny
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Żywiec
Model: Transit
Silnik: 2.4TD
Rocznik: 2000
Postów: 47
Domyślnie Odp: centralny zamek bez pilota - zamyka, nie otwiera

Cytat:
Napisał hawli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem o jakiej okrągłej podkładce mówisz.
edit:
ale w lewo to trzeba obrócić sam kluczyk czy cały zamek?!
pomyślałem sobie że najtańszym rozwiązaniem byłoby dołożenie centralki sterowanej z pilota...
Przed tym trzpieniem co go bijesz młotkiem jest maleńka okrągła podkładeczka okrągła ok 5mm zaklepana obudową wkładki. Podkładeczka dotyka brzegu trzpienia. Jak ją ostrym śrubokrętem odbijesz to trzpień wyskakuje na zewnątrz wkładki bo jest na sprężynce. Wtedy możesz kręcić całą wkładką i wyciągniesz całość.
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2015, 15:38   #5
hawli
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: centralny zamek bez pilota - zamyka, nie otwiera

okazuje się, że przyczyna była bardzo prosta - zużyte kluczyki. Po dorobieniu nowego kluczyka wszystko się pięknie otwiera i zamyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A zamka nie mogłem wyjąć dlatego że kluczyk go nie przekręcał..
hawli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 17:47   #6
robi003
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-10-2016
Skąd: D-wo
Model: transit
Silnik: 2.2.tdci
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Problem z zamkiem w drzwiach

Witam.Mam problem z zamkami w przednich drzwiach .Mogę je zamknąć kluczykiem ,ale nie mogę otworzyć .Dotyczy to drzwi kierowcy i pasażera.Kluczyk we wkładce przekręca się w prawo i w lewo .Z pilota działają ,od wewnątrz z przycisku przy klamce też nie ma problemu z otwarciem i zamknięciem.Czy w mechanizmie zamka jest jakiś włącznik który wysyła sygnał do sterownika zamka i mógł się zablokować w dwóch zamkach jednocześnie, czy raczej to jakieś mechaniczne uszkodzenie.Jest Ktoś w stanie coś podpowiedzieć.
robi003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 18:38   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: centralny zamek bez pilota - zamyka, nie otwiera

Generalnie wszystkie zamki Forda można zamknąć dowolnym kluczykiem, ale otworzyć można tylko dedykowanym.
Można podejrzewać, że albo zmieniana była stacyjka z nowym kluczykiem a wkładki zamków pozostały stare, albo zmieniane były wkładki. Co więcej - każda wkładka z kompletu wkładek ma dedykowane miejsce instalacji, tzn. konkretna jest do drzwi kierowcy, do drzwi pasażera, do bocznych, tylnych itd.
Zamontowane niewłaściwie mogą otwierać a nie zamykać lub odwrotnie.
Aby sprawdzić czy jest to wina tylko samych wkładek, trzeba by zdjąć tapicerkę, odłączyć cięgno łączące wkładkę z zamkiem i poruszając nim sprawdzić czy zamek i otwiera, i zamyka.

Ale jest jeszcze sporo innych opcji, nawet może być wypracowany kluczyk...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 20:10   #8
robi003
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-10-2016
Skąd: D-wo
Model: transit
Silnik: 2.2.tdci
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: centralny zamek bez pilota - zamyka, nie otwiera

Dzięki za odpowiedż.Coś mi nie pasowało jak kupowałem auto ,sprzedający twierdził ,że nie wie dlaczego zamek nie otwiera się ,mimo był jedynym właścicielem od nowości i miał tylko jeden kluczyk do samochodu i dlatego też pilot do centralnego to sterownik z allegro. Właśnie zauważyłem ,że kluczyk w drzwiach przekręca się się w prawo o ok.90* , a w lewo o ok.45*i dalej nie idzie - czy to może świadczyć o wymianie stacyjki i innym kluczyku .
robi003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 11:33   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: centralny zamek bez pilota - zamyka, nie otwiera

Cytat:
Napisał robi003 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kluczyk w drzwiach przekręca się się w prawo o ok.90* , a w lewo o ok.45*i dalej nie idzie - czy to może świadczyć o wymianie stacyjki i innym kluczyku .
Tak
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.