Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2018, 13:16   #1
dawid9999
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie silnik gaśnie na zimnym oraz stukanie w silniku

Witam, mam pewien problem. Odpalam auto ruszam dojeżdzam do np skrzyzowania wciskam sprzęgło obroty spadają i auto gaśnie, gdy się rozgrzeje do choćby 60 stopni problem znika na benzynie jak i na gazie. Silnik krokowy wyczyszczony, czytałem trochę tematów, ale nie chce niepotrzebnie wymieniać wszystkiego po kolei, czy ktoś miał podobny przypadek z pozytywnym rozwiązaniem ? Drugie pytanko, na wolnych obrotach słychać stukanie w silniku, gdy wciskam sprzęgło stukanie nadal występuje, ale zdecydowanie ciszej, w czym może tkwić problem ? dodam że stukanie nie jest metaliczne i po dodaniu gazu nic nie słychać. Autko to ford mondeo mk3 2005 benzyna plus gaz 2.0 145 km ghia przebieg oki 230 tys oryginał. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez dawid9999 ; 05-11-2018 o 13:29
dawid9999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 14:25   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: silnik gaśnie na zimnym oraz stukanie w silniku

Co do gaśnięcia zimnego silnika, to wpływ na to ma stopień zużycia silnika, małe ciśnienie w cylindrach, niskie obroty, jak już ciepły,po uzyskaniu normalnej, optymalnej temperatury silnika, wystarczy takie ciśnienie, moc silnika aby już nie gasł na wolnych obrotach.

Co do stukania, jeżeli po wciśnięciu pedału dżwięk się zmienia, to pochodzi od sprzęgła. Nie od skrzyni, bo po wciśnięciu nic w skrzyni nie pracuje, nawet wałek sprzęgłowy, jak niektórzy tu na tym Forum pisali.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 16:44   #3
dawid9999
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: silnik gaśnie na zimnym oraz stukanie w silniku

1. Wydaję mi się że aż takiej tragedii nie ma, ponieważ silnik jeździ na oleju 5w30 oryginal fordowski syntetyk, sporadyczne ilości oleju bierze, w rok dolałem może z litre, ale zrobiłem ok. 15tys km, może takie podstawy jak przeowdy / swiece ? mogą mieć wpływ ? Autko na prawde bez zarzutu, moc ma, nie przerywa, długie dystanse bez problemu, nie grzeje się
2. Co w takim wypadku nalezy zrobić ? sprzęgło się kończy ? zadnych zgrzytów nie ma, nie ślizga się
dawid9999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 19:05   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: silnik gaśnie na zimnym oraz stukanie w silniku

Nie dowiesz sie, jak sam nie sprawdzisz, pisaniną usterki nie usuniesz.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.