Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2011, 21:53   #1
Piotr 1969
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Hrubieszów
Model: ford focus kombi comfort
Silnik: benzyna 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Silnik nagle stracił moc

W trakcie płynnej jazdy na trasie na piątym biegu (było bardzo gorąco, wiec kilmatyzacja manualna pracowała) i prędkości ok. 120km/h, silnik mojego focusa nagle stracił swoją moc (1.8 benzyna 115 KM). Zjechałem na pas awaryjny, silnik pracował na wolnych obrotach, żadna kontrolka się nie zapaliła. Odczekałem dwie minuty i nie gasząc silnika próbowałem ruszyć z pierwszego biegu, ale było to niemożliwe -po dodaniu gazu silnik nie miał żadnej mocy by ruszyć samochodem z miejsca. Zgasilem silnik i odczekałem pięć minut i po ponownym uruchomieniu ruszyłem dalej zmieniając biegi, ale przejechałem tylko 5 km, gdy silnik ponownie stracił moc. W zbiorniku miałem ok. 10 litrów paliwa (tankuje zawsze do pełna) a jak dojechałem do stacji benzynowej wlałem jeszcze 20 litrów. W trakcie odkręcania korka wlewu paliwa zdziwlił mnie odgłos świstu zasysanego powietrza do zbiornika. Po zatankowaniu wszelkie problemy ustąpiły.

Piotr 1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 21:58   #2
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

Cytat:
Napisał Piotr 1969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W trakcie odkręcania korka wlewu paliwa zdziwlił mnie odgłos świstu zasysanego powietrza do zbiornika.
To jest akurat normalne, rzekłbym nawet, że pozytywne, to znaczy że w układzie paliwowym nie masz nieszczelności, przynajmniej teoretycznie.

Wytłumacz jeszcze ten brak mocy, rozumiem, że samochód nie chciał przyśpieszać. Czy obroty szły w górę, a samochód nie jechał szybciej, czy to właśnie niechętnie idące w górę obroty dały Ci do zrozumienia, że brakuje mocy?
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 07:03   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

W zbiorniku paliwa panuje niewielkie podciśnienie. Jeśli syk był zdecydowanie inny od tego co słyszałeś do tej pory to pewnie zatkał się zawór odpowietrzający. Następnym razem odkręć i zakręć korek wlewu paliwa. Jeśli usłyszysz syk i auto odzyska moc to właśnie to. Standardowa "naprawa" to usunięcie fragmentu uszczelki korka wlewu.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 19:18   #4
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zbiorniku paliwa panuje niewielkie podciśnienie. Jeśli syk był zdecydowanie inny od tego co słyszałeś do tej pory to pewnie zatkał się zawór odpowietrzający. Następnym razem odkręć i zakręć korek wlewu paliwa. Jeśli usłyszysz syk i auto odzyska moc to właśnie to. Standardowa "naprawa" to usunięcie fragmentu uszczelki korka wlewu.
To niech kolega wytłumaczy jak to się ma do utraty mocy, bo co zatkało odpowietrzenie i jaki ma to wpływ na pompe paliwa-niedociśnienie odcina dopływ paliwa?.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 19:56   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

Spróbuj pić ze szklanej butelki nie wpuszczając powietrza. Do pewnego momentu udaje się, później jest już bardzo trudno.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 20:55   #6
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

A kiedy wymieniałeś filtr paliwa?
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 21:27   #7
Piotr 1969
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Hrubieszów
Model: ford focus kombi comfort
Silnik: benzyna 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

Witam ponownie i dziękuje za wszystkie odpowiedzi . Na biegu jałowym (tzw luzie) po wciśnięciu pedału gazu obroty silnika wzrastały ale już po włączeniu pierwszego biegu i wciśnięciu gazu nie dochodziły nawet do 2000 obr\min a focus ledwie ruszył z miejsca o jeden metr. Dalsze próby ruszania przebiegały tak samo ,aż do momentu zgaszenia silnika i odczekania około pięciu minut ,po których ruszyłem bez problemu (ale przejechałem tylko pięć kilometrów do stacji CPN-u). Znajomy mechanik sprawdzał korek wlewu paliwa i powiedział że działa prawidłowo ,ale zwrócił uwagę na zatkany - węglowy filtr oparów paliwa umieszczony w przednim nadkolu chyba prawym i to on jest winny utraty mocy, gdyż nie odpowietrzony zbiornik paliwa ( a ja tankuje zawsze do pełna ) nie pozwolił pompie paliwowej zassać paliwo do silnika ( w zbiorniku było około 10 litrów).Trochę to poplątane i dlatego mam pytanie czy taki filtr jest zamontowany w focusie i czy to co napisałem ma sens,a może ktoś czyścił bądź wymieniał na nowy taki filtr.
Piotr 1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 07:20   #8
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

Już opisałem problem i sposób ominięcia usterki. W wymianę filtra chyba nikt się nie bawi.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 07:07   #9
pawel1983
ford::amateur
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: wroclaw
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

Witem mam ten sam problem w moim focusie,1.6benzyna z 2002roku,auto traci moc,nie chce jechac,ale po odczekaniu paru minut na wylączonym silniku,można przejechac kilka kilometrów.
Próbowalem po przeczytaniu wczesciej twego maila,jezdzic z otwartym korkiem wlewu paliwa,ale to nie pomaga,a wiec zakladam ze podcisnienie,w zbiorniku paliwa nic tu nie przeszkadza. Jezeli zdiagnozowaleś juz problem swojego auta,prosze daj znac,bo mój mechanik niestety nie potrafi naprawic mojego focusa,powymienial mi tylko niepotrzebnie wiele czesci.
pawel1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 19:23   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik nagle stracił moc

Albo zapchany filtr paliwa przy pompie benzynowej, lub sama pompa do wymiany. Zaciera się po paru minutach, lub przegrzewa sie uzwojenie elektryczne, i wolno sie obraca. Wtedy kiedy nie chce ciągnąć, a jeszcze silnik pracuje sprawdzić jakie jest cisnienie paliwa na dojściu do silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.