Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2012, 21:31   #1
PawelMAX
 
Postów: n/a
Domyślnie Usterka układu wspomagania - ikona kierownicy na wyświetlaczu

Witam,
Zrobilem swoim Maxem juz ze 3k km i zauwazylem ze wyskakuje specyficzny blad. Mianowicie czasami, co ktores wlaczenie stacyjki na ulamek sekundy na wyswietlaczu miedzy zegarami pojawia sie rysunek kierownicy i napis: usterka ukladu wspomagania. Towarzyszy temu dzwiek pikniecia. Trwa to tak krotko ze musialem nagrac i odtwarzac klatkami aby cokolwiek odczytac. Poza tym uklad wspomagania sprawuje sie calkowicie bez zarzutu. Jedyne co obserwuje a dotyczy ukladu jezdnego to pojawiajacy sie podczas jazdy czasami jakby huk lozyska ktoregos z przednich kol. Nie wiem jeszcze co to jest ale jak huczy to huczy przy wlaczonym/wylaczonym aucie na biegu/na luzie.

Teraz pytanie, jak zdiagnozowac szczegolowo taki blad i dlaczego wyswietla sie w sposob nie do odczytania. Mam elm327 ale nic nim nie znalazlem. Przyda sie w ogole do czegos ten interfejs?

Macie jakies pomysly jak siasc do tego?
Pzdr
P.


Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2012, 21:49   #2
galalumba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2010
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwna usterka ukladu wspomagania. ?!?

To kwestia wielokrotnie opisywanego wspomagania, zastosowanego w silnikach 2.0 tdci. Problem głośnej pracy wspomagania jest opisany na forum. W moim aucie zauważyłem, że taki sam komunikat pojawia się przy kolejnym odpaleniu - tylko wtedy jeżeli wyłączę silnik przed upływem około 10 sekund od zakończenia kręcenia kierownicą (nie zaczekam aż ucichnie to durnowate piszczenie wspomagania).
galalumba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 06:01   #3
PawelMAX
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dzieki za odp. Tyle ze zanim napisalem posta przeczytalem co sie dalo o tym wzpomaganiu w 2.0 tdci i doszedlem do wniosku ze ten huk nie od tego jest. Np nie ustaje po wylaczeniu auta, a po wsluchaniu daje sie odroznic regularne bicie tym szybsze im szybciej obraca sie os (slysze to jakby z lewego przedniego kola). Poza tym krecenie kierownica nie ma zadnego wplywu na ten odglos.

Mozliwe jest tez ze blad na kompie jest od tego co mowisz, a huk zupelnie nie ma z tym zwiazku. Sam nie wiem...

Pzdr
P.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.