Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2006, 20:00   #1
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie Nie pali mi rano -pomocy

Moj ford mondeo mk1 1.6 ,nie chce odpalać tylko rano. Musze kluczykiem pokrecic ze 3-4 razy I tak powoli wchodzi na obroty ,ale jak pojade jakis kilometr to moment I jest ok,potem juz pali jak pszczółka.)edwo przekrece kluczem I juz plynnie I równiutko pali,nawe jak z godzine postoi to też zapali odrazu,ale postój ok. 3-4 godzin I już są lekkie problemy.Pompe słychać ladnie I równo.Moze coś się stalo jak jechałem w duzym deszczu bo od wtedy tak się dzieje ale moż e to zbieg okoliczności.
wieczorem sprawdzilem,zadnych iskier itp. wszedzie sucho,zapalam I jak nie dodaje gazu to pali,obroty wolne są ale jak tylko depne to zdycha,musze powoli go wprowadzac na obroty to wtedy sie jakos unormuje ale dlugo to trwa.Gdy juz ujade kawalek jest dobrze,po prostu dusi sie jak jest zimny I duzo dymu bialego leci.

bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2006, 21:42   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

bumbum, a czy czasem nie zaczęło Ci ubywać płynu chłodniczego :/ . Przyjrzyj się dokładnie. Jak olej? Jest czysty?
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2006, 03:27   #3
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie

plyn jest tyle ile bylo,oleju tez,kolor raczej tez sie nie zmienil.To stalo sie nagle,przedtem palił za pierwszym razem.Ale od czasu kiedy to sie stalo poraz pierwszy ujechalem za mało (100km) aby moc zauwazyc ubywajacy plyn w chlodnicy,
A jesli by tak bylo to co to oznacza?
Z drugiej strony to dymi tylko przy rozruchu potem gdy ujadę kilometr czy dwa jest ok.
To tak mi wyglada jakby na ssaniu zle palil a potem jak ssanie sie wylaczy to jest okNo bo chyba cos takiego jak automatyczne ssanie jest w mondku? Wiem ze w moim starym oplu było tak I nieraz bylo to uciazliwe I mechanik przerobił na ręczne. Jak auto dostaje za duzo paliwa a malo powietrza to jest ten sam efekt,bynajmniej tak pamietam jak bylo w moim motorowerze,Glupie porownanie co nie ale to te same działanie mi sie wydaje.Tylko ze filtr powietrza mam nowy,a moze filtr zamokł? W ten dzien byl deszcz I taka mżawka,mokro w jak diabli wiec moze cos sie dostalo?
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2006, 06:45   #4
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał bumbum
Tylko ze filtr powietrza mam nowy,a moze filtr zamokł? W ten dzien byl deszcz I taka mżawka,mokro w jak diabli wiec moze cos sie dostalo?
No to sprawdź to. Co będziemy gdybać?? Możesz mieć oprócz tego walnięty czujnik temperatury (ten do którego jest łatwiejszy dostęp) - teoretyzuję, ale gdyby cały czas pokazywał, że silnik jest nagrzany to by właśnie ECU nie realizowało funkcji wzbogacania mieszanki na zimnym silniku (czyli ssania). Druga sprawa to krokowiec - może jest zasyfiony i nie ma siły się otworzyć, żeby zwiększyć obroty na zimnym. Oprócz tego (czarny scenariusz) uszczelka pod głowicą - stąd podchwytliwe pytania karexa. A moim zdaniem to zainteresuj się układem WN - cewka, kable i świece.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2006, 08:09   #5
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie

uszczelka optycznie jest bez zarzutu,wokół czysto,brak jakichkolwiek wycieków czy brudu od oleju.
Koledzy co maja auta juz dluższy czas twierdza że to wyglada jakby nie dostawał wzbogaconej mieszanki na zimnym bo skoro po jakimś czasie pali bez zarzutu a białym dymem mam sie nie stresować bo to skondensowana para wodna I faktycznie pod wiatr wlecialo tego mi do kabiny przez otwarte drzwi I zadnego zapachu nie miało a jak silnik sięrozgrzał to już prawie wcale nie dymiło.
Jeden z kumpli kazał mi odlączyć akumulator żeby sie komputer zresetował I może to pomóc.Mówił ze tak miał kiedyś w swoim oplu.
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2006, 08:15   #6
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No może to pomóc, ale nie musi. A przepraszam w jaki ty sposób sprawdzasz optycznie uszczelkę pod głowicą?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2006, 08:16   #7
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał bumbum
Ale od czasu kiedy to sie stalo poraz pierwszy ujechalem za mało (100km) aby moc zauwazyc ubywajacy plyn w chlodnicy,
A jesli by tak bylo to co to oznacza?
A to by oznaczalo ze poszla Ci uszczelka pod glowica :fcp5 Powachaj plyn w zbirniczku wyrownawczym czy nie smierdzi benzyna lub spalinami (od razu wyczujesz), jak smierdzi lub go ubywa lub bulgoce po jezdzie poszla uszczelka pod glowica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2006-12-27, 09:19 ]
Tu jest podobny temat:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2006, 09:36   #8
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie

optycznie mialem na mysli wzrokowo,a to zbiorniczka nie patrzalem.
Tak wogole dzieki za rady,teraz wiem gdzie mam jeszczce zajrzeć jak wroce z pracy.
A wymiana uszczelki to drogi zabieg I koszt samej uszczelki?
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2006, 10:04   #9
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Tylko, że uszczelkę pod głowicą to ciężko zobaczyć bez zdjęcia dekla zaworów. Chyba, że masz rentgen w oczach. Zresztą po jego zdjęciu też. No a poza tym przedmuchy mogą być niekoniecznie na zewnątrz.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2006, 10:12   #10
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał bumbum
optycznie mialem na mysli wzrokowo
Tak to zobaczysz jakby ją przepaliło na zewnątrz, zrobiło stosunkowo dużą dziurę i to jeszcze w miejscu dobrze widocznym. W sumie najczęściej uszczelka leci w środku między kanałami chłodniczymi a olejowymi lub cylindrami. Tam są najmniejsze odległości (czyli najsłabsza uszczelka) i najwyższe temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.