Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2021, 19:41   #1
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,614
Domyślnie Wymiana opraw w zderzaku na LED

Jak wiadomo ford przyjanuszował i dał tylko jedne światło do cofania (które jest źle umieszczone) co nic nie oświetla. Wstawiłem LED ale jest niewiele lepiej. Już lampa LED od tablicy rejestracyjnej lepiej oświetla tył pojazdu. Mam pytanie do Was. Montował ktoś lampy 3w1 (lub 4w1)? Chodzi mi o światło pozycyjne, stop, cofania (i kierunkowskaz)? Więcej jest światła od tych fordowskiego barachła?

__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2021, 22:32   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,560
Domyślnie Odp: Wymiana opraw w zderzaku na LED

Doprecyzuj że chodzi o kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo w hb możesz co najwyżej korony drzew podświetlić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 06:46   #3
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,614
Domyślnie Odp: Wymiana opraw w zderzaku na LED

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doprecyzuj że chodzi o kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo w hb możesz co najwyżej korony drzew podświetlić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kombi nie ma świateł w zderzaku.
Chodzi o takie coś: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież tak ma być. Ono nie ma nic oświetlać tylko sygnalizować manewr cofania. Tak jak kierunkowskaz nic nie oświetla tylko sygnalizuje...
To nawet to nie wychodzi. Wyjeżdżając w lewo kierowcy po lewej stronie nie widzą co chcesz zrobić...
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 07:15   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,560
Domyślnie Odp: Wymiana opraw w zderzaku na LED

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o światło pozycyjne, stop, cofania (i kierunkowskaz)?
Piszesz tak a wysyłasz link do przeciwmgielnego/cofania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym raczej poszukał tylko dwufunkcyjnych czyli cofania + przeciwmgielnego. Po co Ci kierunkowskaz, pozycja i stop na dole?
W ogóle one chyba nawet nie mają funkcji reflektora przeciwmgielnego, chyba, że się pod "stop" podłącza tę funkcję?

Ostatnio edytowane przez hindus ; 15-11-2021 o 07:20
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 07:44   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,660
Domyślnie Odp: Wymiana opraw w zderzaku na LED

Odpowiem zgodnie z kolegi główną myślą na tym forum: nie możesz montować nic niezgodnego z homologacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 09:18   #6
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,614
Domyślnie Odp: Wymiana opraw w zderzaku na LED

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszesz tak a wysyłasz link do przeciwmgielnego/cofania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym raczej poszukał tylko dwufunkcyjnych czyli cofania + przeciwmgielnego. Po co Ci kierunkowskaz, pozycja i stop na dole?
W ogóle one chyba nawet nie mają funkcji reflektora przeciwmgielnego, chyba, że się pod "stop" podłącza tę funkcję?
Tą lampę montuję się w zderzaku. Temat o jakiej lampie mówi? Napisałem o jaką lampę chodzi 3w1/4w1 (i podałem jakie ma funkcje). Tak, przeciwmgielne podłączyłbym pod żyłę od stopu. Pytałem się jak to oświetla względem oryginalnego stopu.
Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiem zgodnie z kolegi główną myślą na tym forum: nie możesz montować nic niezgodnego z homologacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można, można. Ile tutaj osób z forum montuje "pływające" kierunkowskazy? Ile tutaj robi chip tuning? Ile osób wywala EGR, DPF? Mam zamontowane ledy w innym samochodzie: kierunkowskazach, stop/pozycyjne, cofania i diagnosta nawet pochwalił taki montaż. Mocniejsze światło to większe bezpieczeństwo (moje i innych).
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 09:24   #7
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,560
Domyślnie Odp: Wymiana opraw w zderzaku na LED

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytałem się jak to oświetla względem oryginalnego stopu.
Moim zdaniem miernie: https://ae01.alicdn.com/kf/U576035e1...653555827i.jpg
Nie mówiąc już o skuteczności przeciwmgielnego, które oryginalnie jest reflektorem (świecącym ukierunkowanym snopem światła z halogenu) a tu byłoby zdrutowanym światłem stopu. To już lepiej pokombinować z jakąś dokładaną listwą ledową (światła do jazdy dziennej) pod zderzak.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 15-11-2021 o 09:34
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 09:30   #8
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,614
Domyślnie Odp: Wymiana opraw w zderzaku na LED

Widziałem zdjęcie. Można ustawić tak że będzie na zdjęciu wyglądało że mocno świeci jak i słabo. Temu się pytam czy ktoś montował i sam może powiedzieć jaka jest różnica.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 09:42   #9
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,560
Domyślnie Odp: Wymiana opraw w zderzaku na LED

Na zdjęciu od razu widać że świeci totalnie na boki zupełnie nie oświetlając środka (tyłu). I ustawienia ekspozycji aparatu nie mają tu za wiele do powiedzenia.
IMO tu powinieneś zapytać, większa szansa że ktoś odpowie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zresztą pewnie zaraz mod połączy tematy.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 15-11-2021 o 09:45
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.