Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2008, 10:50   #1
szybkibolek
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Focus I
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Problem z prędkościomierzem

Mam problem z prędkościomierzem.
W czasie rozruchu wskazówki wszystkich zegarów wychylają sie na maxa w prawo, potem do 0 i wracają do normalnych pozycji. W czasie jazdy prędkościomierz odmawia posłuszeństwa i po chwili działa dalej.
Po dłuższym postoju licznik kilometrów dziennych sam sie kasuje.

Po przeczytaniu postów na forum myślałem że to czujnik prędkości przy skrzyni biegów, ale w serwisie proponują mi w pierwszej kolejności wymianę akumulatora. Akumulator mam od nowości czyli od 1999 r. ale działa dobrze nawet w zimie.

Zauważyłem że zegary nie wariują jak przy rozruchu wyłączę nawiew i radio.

Może ktoś miał podobny defekt bo niepotrzebnie nie chcę pchać się w koszty.

szybkibolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2008, 11:05   #2
promilek89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Postów: 18
Domyślnie Re: Problem z prędkościomierzem

MAM TAKI SAM RPOBLEM.tylko nie spr czy przy wł nawiewu nie robi sie tak nie walaja sie tak te wskazówki. ale tylko tyle odrazy po wł ma taki problem po 2-3 sekundach jest szystko spr dobrze i tyle ( cos takiego dzieje sie przy wł foczki) moze wy cos wiecie nasze foczki prosza o pomoc
promilek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2008, 13:22   #3
ejdzej
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 143
Domyślnie Re: Problem z prędkościomierzem

Ja miałem. Skończył osię na wymianie aku i alternatowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ejdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 21:05   #4
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Re: Problem z prędkościomierzem

9 letni akumulator ... tez bym obstawiał ze to on jest przyczyna - na pewno taki efekt (zegary na max) przy rozruchu powoduje odłączenie akumulatora*, wiec u ciebie to może być kwestia ze komputer dostaje za małe napięcie (?) jak obciążysz akumulator (radio/dmuchawa).
A nawet jeśli to nie wina akumulatora to i tak czas go w końcu wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

*jak wymieniałem żarówkę H7 z lewej strony, wyjąłem aku i potem przy pierwszym rozruchu efekt był identyczny jak opisany przez ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.