Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2011, 21:11   #1
piotrek200585
ford::beginner
 
Avatar piotrek200585
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: PO
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie spryskiwacze reflektorów (dezaktywacja)

Witam ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem, otóż w mojej foczce przestały działać spryskiwacze reflektorów, nie wiem co jest powodem, czy to zapchane dysze, czy może coś z pompką, w każdym razie tym zajme sie na wiosne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....Teraz chciałbym jedynie wyłączyć działanie spryskiwaczy, nie chce by w ogóle ragowała pompka tych spryskiwaczy, gdy włączam spryski na szybe przednią. Wystarczy wyciągnąć jakiś bezpiecznik ? Jest to problematyczne o tyle że przy włączeniu spryskiwania szyb, próbują uruchomić sie te na reflektory, ale coś je blokuje i płyn ucieka pod auto... Czy ktoś wie jak to dezaktywować ?? Instalacja jest fabryczna. Z góry dziekuje za pomoc

piotrek200585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 21:33   #2
cksrv
ford::average
 
Avatar cksrv
 
Zarejestrowany: 21-06-2008
Model: Escort / Focus
Silnik: Diesel 1,8 TI/Zetec SE
Rocznik: 1996
Postów: 157
Domyślnie Odp: spryskiwacze reflektorów (dezaktywacja)

tak, wystarczy.
cksrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 21:35   #3
piotrek200585
ford::beginner
 
Avatar piotrek200585
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: PO
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: spryskiwacze reflektorów (dezaktywacja)

a który to bezpiecznik ? ten czerwony, nieopodal wlewu płynu do spryskiwaczy ? bo tak mi sie coś kojarzy że jest powiązany z tą instalacją ;P Wyciągniecie go nie spowoduje jakiś błędów ?
piotrek200585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 21:57   #4
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,007
Domyślnie Odp: spryskiwacze reflektorów (dezaktywacja)

To nie jest żaden bezpiecznik, to jest gniazdo diagnostyczne do xenonów. Wyjmij najlepiej duży niebieski przekaźnik z w skrzynce bezpieczników pod maską i po problemie, a bezpieczniki też masz tam opisane na pokrywce wystarczy tylko zerknąć na rysunek.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.