Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2016, 10:08   #1
TomekKr
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 59
Domyślnie Klimatyzacja- sprężarka załącza się tylko w trybie nawienu na szybę.

Witam,

mam problem z klimatyzacją w moim Fordzie S-Max 2.0TDCI 2008, sprężarka klimy załącza się tylko w trybie pracy na przednią szybę (tzw tryb szybkiego odraszania przedniej szyby - w tym trybie załącza się sprężarka, wentylator nawiewu pracuje na maksymalnych obrotach oraz maksymalnej temp/grzanie).


Po przełączeniu na inne tryby pracy (nawiew na środek lub na nogi) sprężarka automatycznie rozłącza się i klimatyzacja przestaje pracować.

Sprawdziłem szczelność układu klimatyzacji, ilość czynnika chłodzącego jest odpowiednia (uzupełniłem czynnik).

Proszę o pomoc.


Ostatnio edytowane przez TomekKr ; 28-01-2016 o 07:41
TomekKr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2016, 10:19   #2
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją - sprężarka załącza się tylko w trybie nawienu na szybę.

Jak takie objawy występują teraz, to nic dziwnego. Poniżej 4 czy 5 stopni sprężarka nie odpali .
mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2016, 10:23   #3
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją - sprężarka załącza się tylko w trybie nawienu na szybę.

Instrukcja S-Max/Galaxy, strona 122:
Wskazówka: Układ klimatyzacji działa wyłącznie wówczas, gdy temperatura otoczenia jest wyższa niż 4°C.

Strona 128:
Odmrażanie i odparowywanie szyby przedniej

Gdy wybierzesz odmrażanie i odparowywanie szyby przedniej, A, B i C wyłączą się automatycznie i włączy się klimatyzacja. Powietrze z zewnątrz będzie wprowadzane do wnętrza pojazdu. Nie można wybrać recyrkulacji powietrza. Prędkość dmuchawy i temperatura regulowane są automatycznie i nie można ich ustawić ręcznie. Dmuchawa jest ustawiona na wysoką prędkość a temperatura na HI. Gdy wybrane jest odmrażanie i odparowywanie szyby przedniej, ogrzewanie szyb automatycznie się włączy i po krótkim czasie wyłączy. Aby powrócić do trybu auto, naciśnij przycisk AUTO.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 27-01-2016 o 10:25
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2016, 11:18   #4
TomekKr
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 59
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją - sprężarka załącza się tylko w trybie nawienu na szybę.

Dziękuję za odp. Temperatura zewnętrzna to 15-17C (sprawdzałem w ogrzewanym garażu).
TomekKr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2016, 22:57   #5
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,049
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją - sprężarka załącza się tylko w trybie nawienu na szybę.

Cytat:
Napisał TomekKr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za odp. Temperatura zewnętrzna to 15-17C (sprawdzałem w ogrzewanym garażu).
W moim poprzednim aucie (Skoda) miałem taką sytuację, że jeździłem nim w temperaturze poniżej 4 st. Potem wjechałem do garażu , w którym było ponad 10 st.
I klima w tym garażu też się nie załączyła ponieważ czujniki temperatury odczytywały zmiany temperatur tylko wtedy gdy samochód był w ruchu.
Był tam jeszcze jakiś czas, po którym czujniki się resetowały i rejestrowały temperaturę nawet gdy samochód stał, ale to było kilka godzin od wyłączenia auta.

Tak więc przejedź się autem przy temperaturze powyżej 5-6 stopni i wtedy sprawdzaj czy klima działa.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.