Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2014, 13:56   #1
czehoo
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Rybnik
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy z przycisku przy kokpicie

Witam. Przeglądnąłem chyba wszystkie tematy na ten temat i nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Nie działa mi otwieranie tylnej klapy w kombi z guzika przy kokpicie. Mam focusa 1.8 TDCi z 2003 r. Guzik jest sprawny, klapa otwiera się z pilota, a czarny przewód przy guziku skutecznie połączony jest z masą. Wiem że drugi przewód przy owym guziku (czarno-żółty) idzie bezpośrednio do modułu GEM. Przemierzyłem wszystkie kable o tych kolorach przy module chcąc sprawdzić ciągłość przewodu czarno-żółtego i z żadnym nie mam ciągłości. Zakładam więc, że kabel jest przerwany. Chciałbym więc pociągnąć nowy przewód od modułu GEM do guzika ale nie wiem z jakiego pinu przy module. Wie ktoś może jak zlokalizować prawidłowy przewód przy module GEM?

czehoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 14:53   #2
wielkikack49
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk1 FL HB
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 155
Domyślnie Odp: Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy z przycisku przy kokpicie

Złącze C105, pin 16.

Może uzupełnię. Na GEMie jest pięć wtyków, C101-C105. O ile pamiętam poszukiwany jest po prawej stronie GEMa. Wtyk ma na jednej krawędzi 10 pinów (od 14 do 23). Trzeci w rządku będzie Twój poszukiwany czarno/żółty do przycisku otwierania klapy.
Kolejno od pinu 14 do 23 kolory przewodów: BK/GN, BK/GN, BK/YE, BK/YE, BK/BU, BK/BU, BK/OG, 2x BK/WH, OG/WH, BK/WH.
BK-czarny, GN-zielony, YE-żółty, BU-niebieski, OG-pomarańczowy, WH-biały.
Więcej grzechów nie pamiętam, jeżeli coś pomogło to proszę bardzo.
Powodzenia

Ostatnio edytowane przez wielkikack49 ; 22-08-2014 o 18:54 Powód: dopisek
wielkikack49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 20:45   #3
czehoo
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Rybnik
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy z przycisku przy kokpicie

Wielkie dzięki. Jesteś WIELKI jak Twój nick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro przystępuje do skorzystania z Twojej rady. Pozdrawiam
czehoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 07:20   #4
wielkikack49
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk1 FL HB
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 155
Domyślnie Odp: Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy z przycisku przy kokpicie

Hi, hi. Wielki Kack to dzielnica Gdyni..
Z otwieraniem klapy walczyłem kilka miesięcy - otwierała się "z guzika" a z pilota ni diabła. Pilot sprawny, bateria, nowe przyciski itd. Klapa się nie otwiera. Porady w stylu "na pewno przetarty przewód między klapa i dachem i robi zwarcie" niewiele wniosły. Przewód z GEMa jest jeden, jeżeli guzik otwiera to tym samym przewodem GEM powinien otworzyć "z pilota".
Po iluś badaniach dałem sobie spokój, mam klucz, mam guzik, reszta to fanaberie. Jakoś tak miesiąc temu przypadkiem nacisnąłem otwieranie klapy. Fordzisko powiedziało cyk i sezam się otworzył. I do dzisiaj działa.
Cuda, panie, cuda..

Ostatnio edytowane przez wielkikack49 ; 23-08-2014 o 07:38
wielkikack49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 09:22   #5
czehoo
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Rybnik
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy z przycisku przy kokpicie

A ja tym czasem sprawdziłem jeszcze raz ciągłość owego czarno-żółtego przewodu i jednak mam ciągłość. Ciekawa sprawa. Z guzika w pilocie się otwiera i słychać cyknięcie przekaźnika w GEM-ie, a po podaniu bezpośrednio masy na pin 16 nic się nie dzieje. Czyżby były dwa osobne przekaźniki dla otwierania klapy (jeden dla otwierania z pilota a drugi dla otwierania z kokpitu)? Dziwna sprawa. Może masz jeszcze jakiś pomysł co z tym może być? Dodam tylko, że mam jeszcze jeden problem z elektryką, a mianowicie z otwieraniem przez centralny zamek drzwi kierowcy. Kiedyś w tym grzebałem i zamek jest sprawny. Zamek zamyka ale nie otwiera. W najbliższym czasie pewnie powrócę do tego tematu i przemierzę przewody.

A tak na marginesie to pop przejściach z odkrywaniem przewodów w różnych zakamarkach moim fordzie stwierdzam, że partactwo ludzi montujących alarmy w serwisie forda jest godne podziwu. Miałem kilka innych problemów z elektryką i wszystkie wynikały z zaśniedzienia miejsc łączenia oryginalnych przewodów z przewodami do alarmu. Polecam więc wszystkim, którzy mają dziwne problemy z elektryką w samochodzie o przejrzenie przewodów głównie w progu przy lewej nodze kierowcy pod wykładziną, przy GEM-ie i w bagażniku w lewym schowku.
czehoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 09:43   #6
wielkikack49
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk1 FL HB
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 155
Domyślnie Odp: Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy z przycisku przy kokpicie

Niestety, pomimo długich poszukiwań nie udało mi się znaleźć dokumentacji GEMa i nie wiem co w środku siedzi. Być może są dwa przekaźniki wykonawcze, oddzielnie dla linii z guzika i odbiornika pilota. Przewód z GEMa do zamka jest jeden, biało zielony z pinu 2 złącza C102. Do tego dwa przewody wracające z zamka, z informacją o stanie zamknięcia/otwarcia zamka.
Usterka podobna do mojego przypadku tylko zamienione miejsca. Tyle tylko, że ja do niczego nie doszedłem a naprawiło się samo.

A w temacie, pytanie dodatkowe: kolory kabelków w Twoim pojeździe zgadzają się z rozpiską? Odpisałem je z dokumentacji rocznika 2002, może coś Turki u Forda zdążyli namieszać.

Ostatnio edytowane przez wielkikack49 ; 23-08-2014 o 12:43
wielkikack49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 19:32   #7
Bourne
ford::advanced
 
Avatar Bourne
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: SZCZECIN - ∫t∫εt∫in - Stargard
Model: Focus MK2 Kombi/ S-max 1.8TDCI
Silnik: 1.6 TDCI / 1.8 TDCI
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 253
Domyślnie Odp: Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy z przycisku przy kokpicie

wiązka w przelotce klapy do sprawdzenia
__________________
Niebieski smerf Focus MK2 Turnie, Zielony S-max a Była Fioletowa Foczka combi
"PILOT Nienormatywny" Kierowca MANa TGX3 BDF
Bourne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 20:07   #8
czehoo
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Rybnik
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy z przycisku przy kokpicie

Co do kolorów przewodów to wszystko się zgadza. Co prawda nie wszystkie przewody znajdują się w kostce które opisałeś ale numeracja pinów pasuje z kolorystyką.
Zobacze jeszcze jak wygląda sprawa z przewodami które teraz opisałeś. Przewody w przelotce w klapie niedawno wymieniłem bo faktycznie kilka było przerwanych. Swoją drogą jak jak można w dać przewody w takie miejsce które po kilku latach są do wymiany. Fuszera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...No nic.. Będę dalej kombinował. Tym czasem dzięki za pomoc. Jak coś wymyślę to dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czehoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.