Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2005, 12:16   #1
Kiedis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2005
Postów: 41
Domyślnie swisty i buczenie (skrzynia?)

Taki oto problem mi sie pojawił: Dwa dni temu auto jadące na biegu (automatyczna skrzynia) wydaje z siebie ni to buczenie, ni to świst, towarzyszące normalnym odgłosom silnika. Czasem ciszej, czasem głośniej. Czasem brzmi to jak autobus komunikacji miejskiej. Na biegu jałowym wszystko jest jednak w porządku. Łożyska odpadają, filtr powietrza również. Więcej pomysłow nie mam i cos mi sie wydaje, że diabeł tkwi w skrzyni. Ktoś ma jakiś pomysł, co to może być? Z góry wielkie dzieki.

__________________
_________________
Mondeo MkII 1997 GHIA 2.0 16V 130KM automat hatchback LPG

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 28-12-2017 o 08:35
Kiedis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2005, 12:44   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

A co z olejem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest tyle ile potrzeba i czy wymieniany był tak jak trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2005, 15:26   #3
Kiedis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2005
Postów: 41
Domyślnie

Oczywiście, że tak. Olej w skrzyni był zmieniany w maju - poziom jest ok.
__________________
_________________
Mondeo MkII 1997 GHIA 2.0 16V 130KM automat hatchback LPG
Kiedis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2005, 17:09   #4
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie

Witam,

wlasnie przywiozlem z Holandii Mondeo 2.0 Ghia 97' i ma identyczne odglosy ze skrzyni biegow. To jest rowniez automat. Kupilem go swiadomie i prosto z lawety zjechal do warsztatu ASB. Auto wprawdzie jezdzilo jeszcze o wlasnych silach , ale zmienial biegi kiedy chcial. No i ten metaliczny dzwiek ze skrzyni . Mysle ,ze to dokladnie to samo o czym pisze kolega. Nadmienie , ze stan oleju byl OK , nie byl przypalony, a jedynie troche brudny ( w sensie - zuzyty ) W srode bede znal diagnoze. Skrzynia zostanie wymontowana i rozebrana. Gadanie o usterkach bez rozebrania skrzyni jest bez sensu. Nie ma takiego fachmana , ktory na sluch powie co dolega.

Napisze co bylo. Jezeli koszt naprawy przekroczy 1.500 zl , to nie bede sobie zawracal glowy , tylko kupie druga dobra.
__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2005, 17:15   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dax6
Gadanie o usterkach bez rozebrania skrzyni jest bez sensu. Nie ma takiego fachmana , ktory na sluch powie co dolega.

Napisze co bylo
I to mi sie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2005, 20:53   #6
AD2005
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-09-2005
Skąd: Pomorskie
Model: GALAXY
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 66
Domyślnie

Zobacz sobie taki obrazek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . U mnie świszczało tylko przy dodawaniu gazu. Po regeneracji dźwięki znikneły , był zjechany ten pierścień i łopatki tarły o sie. Regeneracja 700,-. Moja skrzynia pochłoneła juz3000,- i po 2kkm znowu ślizga na 1 i 2 biegu. Zycze powodzenia w inwestycjach.
AD2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2005, 21:37   #7
Kiedis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2005
Postów: 41
Domyślnie

No właśnie u mnie to słychać tylko przy dodawaniu gazu...
__________________
_________________
Mondeo MkII 1997 GHIA 2.0 16V 130KM automat hatchback LPG
Kiedis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2005, 21:59   #8
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie

zgadza sie. Odglosy wystepuja przy zwiekszaniu obrotow. Przy tym uszkodzeniu nie wystepuje z regoly zapach spalenizny w oleju. Calkiem mozliwe , ze tarczki tez nie ulegly przytarciu.
__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 13:03   #9
adamol25
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-12-2017
Skąd: Chojnice, Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 2.0 benzyna + LPG Zetec-e
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: swisty i buczenie (skrzynia?)

Witam!
Mam takie same objawy, wyje przy dodawaniu gazu i trzymaniu gazu, niemal pewne, że skrzynia, oczywiście automat. Ktoś jest w stanie pokazać mi które elementy ulegają uszkodzeniom? Czy to prawidłowy rysunek skrzyni? Mogę ruszyć w trasę 500 km, czy nie ryzykować?

Z góry dziękuję za odpowiedzi


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obrazek:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
adamol25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.