Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2017, 12:22   #1
Bedwyr
ford::beginner
 
Avatar Bedwyr
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.5 150km
Rocznik: 2015
Postów: 14
Exclamation Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

Czołem ekipa,
dziś przypomniała mi się sprawa z przed roku, która została olana przez komendę policji (właściwą miejscu zam.).
Ponieważ nadal nurtuje mnie ta sprawa, to może Wy mi pomożecie znaleźć odpowiedź w tej sprawie.

W dniu 16.04.2016 Policjant legitymujący się numerem służbowym 966125 nałożył na mnie mandat karny za przekroczenie prędkości o 23k/h w wysokości 100 zł i liczbie punktów karnych 4.


Zaskoczony całą sytuacją przyjąłem ten mandat karny nie zastanawiając się nad jego słusznością.

Po przeanalizowaniu faktów, jestem przekonany o niesłusznej decyzji jaką podjął funkcjonariusz - chociaż może Wasza odpowiedzi wyprowadzą mnie z mojej "niewinności" ;-)


Pomiar został wykonany radarem Rapid-1A (to akurat zapamiętałem)

Jadąc Al. Stanów Zjednoczonych od strony Ronda Wiatraczna w Kierunku Mostu Łazienkowskiego jechałem z prędkością około 54km/h aż do znaku b44 (odwołania strefy 50km/h) przy czym za znakiem płynnie zwiększałem prędkość (cel 80km/h) aż do zatrzymania pojazdu w wyniku kontroli pomiarowej (odcinek od znaku do stojącego radiowozu wynosi około 250 metrów co widać na załączonych zdjęciach).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://zapodaj.net/598f16fff576f.jpg.html


Proszę Was o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:


1. Jadąc z prędkością 73km/h (wynik pomiaru) z jakiej maksymalnej odległości Policjant może wykonać pomiar, tak aby ten był wykonany zgodnie z zaleceniami producenta?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://zapodaj.net/aaa4d218763f1.jpg.html

2. Jeśli pomiar został wykonany z odległości nawet ponad 200 metrów, to jakie uzasadnienie ma pomiar dokonywany przez Policję w tym miejscu, skoro na tym odcinku nie obowiązuje już strefa ograniczenia prędkości wynikająca ze znaku B44 ustawionego około 250 metrów od miejsca dokonywania kontroli (patrz zdjęcia)?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://zapodaj.net/1ada3d1eec837.jpg.html

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://zapodaj.net/9a96f4bdac41a.jpg.html

Z danych producenta wynika, że pomiar musi być dokonany na wprost jadącego pojazdu a poniższy obrazek prezentuje promień skrętu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://zapodaj.net/b8c4e7ec07611.jpg.html

3. Jeśli Policjant dokonał pomiaru z odległości powyżej 200 metrów, to czy jest to zgodne z założeniami producenta radaru Rapid-1A dla prędkości 73km/h ?

Z danych technicznych radaru wynika, iż urządzenie ma zasięg 150 metrów dla małych prędkości (około 60 km/ h) i z przybliżonej do tej odległości powinno dojść do namierzenia pojazdu.

Pytanie czy prędkość z którą poruszał się mój pojazd tj. 73 km/h zalicza się już do dużych prędkości czy małych j/w ?


W powyżej sprawie zwróciłem się do właściwej komendy w tej sprawie i poprosiłem o dane policjanta, który wypisał mandat.

"Na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji oraz ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym i wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego, a także rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego jak również § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów a także zgodnie z § 4 ust. 1 pkt 2 podpunkt e) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 lutego 2002 r. w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, który stanowi, że "Funkcjonariusz, nakładając na sprawcę wykroczenia mandat karny kredytowany (...) na odcinku "C" formularza (...) wpisuje swój numer służbowy, datę nałożenia mandatu oraz składa swój podpis." zwracam się o udostępnienie jawnych danych personalnych policjanta, legitymującego się identyfikatorem nr. 966125 wykonującego swoje czynności służbowe w dniu 2016-14-19. w godzinach

W związku z tym, że dane osobowe policjanta w takim zakresie, w jakim wiążą się z wykonywaniem przez niego określonych w ustawie o Policji zadań nie podlegają ochronie wynikającej z przepisów ustawy o ochronie danych osobowych proszę o udostępnienie:

imienia i nazwiska
stopnia służbowego
miejsca zatrudnienia funkcjonariusza

Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na 5 zadanych pytań oraz udostępnienie danych funkcjonariusza identyfikującego się numerem służbowym 966125."


Niestety odpowiedzi nigdy nie dostałem..


Będę bardzo wdzięczny za to, jeśli ktoś z Was może mi wytłumaczyć zasadność dokonywania pomiaru w tym miejscu i wlepianiu mandatów.
Tu nie chodzi o tę stówę bo dawno o niej zapomniałem i te punkty, które się wyzerowały a o sam fakt, który mnie drażni jak mijam te niebieskie ludziki z suszarką w tym miejscu...



W oczekiwaniu na odpowiedź...
Bedwyr

Bedwyr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2017, 12:46   #2
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

Przenoszę do HP
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2017, 16:22   #3
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

Cytat:
Napisał Bedwyr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zaskoczony całą sytuacją przyjąłem ten mandat karny nie zastanawiając się nad jego słusznością.
To już w tej chwili nie ma znaczenia bo przyjąłeś mandat - przyznałeś że popełniłeś wykroczenie - wycofanie go raczej nierealne.

Ja bym mandatu za to nie przyjął, jeżeli tak jak mówisz byłeś na odcinku gdzie odwołano 50 - pytanie czy tam dalej nie ma terenu zabudowanego - czyli D42 i czy nastąpiło odwołanie go przez D43 ?
Nie znam terenu stąd pytanie
witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2017, 16:32   #4
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

To ze przyjmujac mandat, wlasciwie nie da sie go juz odkrecic to wiadomo.
Odwolanie "50" tki w obszarze zabudowanym wydaje sie conajmniej dziwne. Bo wtedy obowiazuje 50 (lub 60 w nocy) tak czy tak. Ale moze wlasnie chodzi o ograniczenie predkosci w nocy.

Zrozumialem jednak ze OP po czasie wyslal konkretne zapytanie odnoszace sie do technicznych aspektow mierzenia ale nie zwiazane z mandatem i nie dostal odpowiedzi. Pytanie czy Policja ma obowiazek odpowiadac na takie pytania a jesli tak a tego nie spelnila to czy jest mozliwosc wyegzekwowania. Tak rozumiem zamiar OP.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 26-04-2017 o 16:43
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2017, 16:49   #5
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

Nie dostanie odpowiedzi na takie pytanie, Policja to nie radca prawny/ sąd.
Mandat jak przyjął, to nawet gdyby ten policjant pomiaru dokonał zepsutym urządzeniem to wycofać jest ciężko, bo podpisem stwierdził "Tak jechałem za szybko o xx km/h i poddaję się karze"

Może jedynie wyciągnąć wnioski na przyszłość.

A odwołania 50 na terenie zabudowanym to nic nowego i dziwnego, widuje się takie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc to trzeba by sprawdzić jaki tam był "teren"
witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2017, 16:57   #6
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

zabudowany, srodek wawy:
Tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jesli nie maja obowiazku sie wypowiadac to to jest wlasnie odpowiedz na pytanie OP.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2017, 17:22   #7
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

Cytat:
Napisał Bedwyr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę bardzo wdzięczny za to, jeśli ktoś z Was może mi wytłumaczyć zasadność dokonywania pomiaru w tym miejscu i wlepianiu mandatów.
Mogę. To droga publiczna.

Sam w zasadzie piszesz, że prędkość tam obowiązującą (50/60) przekroczyłeś, więc o co chodzi? Że subiektywnie miałeś np. 69 km/h, a nieprawidłowo zastosowany radar pokazał 73 km/h? Bo nie rozumiem.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2017, 11:54   #8
Bedwyr
ford::beginner
 
Avatar Bedwyr
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.5 150km
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

Panowie, przepraszam że tyle czasu trwał brak odp. z mojej strony.

Żeby lepiej zrozumieć moje (jak uważam do tej pory) słuszne oburzenie, należy wiedzieć że 350 metrów dalej mamy taki znak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - o czym nie wspomniałem, bo myślałem że znacie prędkość na trasie łazienkowskiej.

Dosłownie 3 metry za miejscem gdzie policjanci dokonują pomiaru.
Imho uważam to za perfidne działanie nie mające na celu poprawy bezpieczeństwo w tym terenie.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mi też odwołanie 50 w terenie gdzie jest 50 wydaje się dziwne.
Rozumiem to tak, odwołujemy ograniczenie strefy prędkości do 50km/h, dalej możesz jechać max 50km/h. No gdzie logika? Tym bardziej że jak wspomniałem wyżej zaraz jest znak ograniczenie prędkości do 80km/h
Dobrze zrozumiałeś moje intencje w związku z pytaniem o techniczne aspekty pomiaru danym urządzeniem w tej sytuacji.

Jak zatem należy interpretować odwołanie strefy ograniczenia prędkości 50km/h ? Czy w takim razie nie powinien tam znać w tym samym miejscu znak ograniczenia prędkości 50km/h żeby jasno precyzować prędkość na tej drodze?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Wybacz ale chyba nie zrozumiałeś sedna sprawy.. Pytałem o zasadność, czyli jaki jest sens dokonywania pomiarów w tym miejscu, jeśli wjeżdżamy na drogę (trasę łazienkowską) gdzie na całym odcinku mamy ograniczenie do 80km/h i nawet kawałek dalej jest fotoradar który pilnuje, żeby nikt tej 80 nie przekroczył.
Radar którego używali policjanci w tej sytuacji nie spełniał norm producenta, zatem był używany wbrew instrukcji i zaleceń co podważa wynik pomiaru.

Ostatnio edytowane przez Bedwyr ; 08-05-2017 o 11:57
Bedwyr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2017, 12:13   #9
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

Odwolanie ograniczenia 50km/h ma sens jesli wczesniej takie ograniczenie bylo. Wtedy przywraca limit predkosci wazny dla konkretnego typu drogi w konkretnym obszarze (zabudowanym lub nie).

W tym wypadku, na street view nie widze zadnego ograniczenia od ostatniego skrzyzowania. Wiec znak odwolania sensu nie ma. Ale tez sam o sobie nic nie zmienia. Nadal obowiazuja ogolne zasady ograniczajace predkosc na tej komunikacji.

To ze nieopodal limit jest zwiekszony do 80 nic na tym nie zmienia.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2017, 12:31   #10
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,729
Domyślnie Odp: Suszarka - pomiar - mandat. Czy zasadny?

Źle sformułowałeś pismo. Powinieneś wysłać wniosek o dostęp do informacji publicznej. Wtedy komisariat ma obowiązek Ci odpisać w terminie 30 dni bodajże. Jeśli odpowiedź będzie wymijająca lub niekompletna składasz wniosek o rozpatrzenie sprawy w WSA właściwym do adresu komisariatu.

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.