Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2018, 22:40   #1
FocST
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: pod Krakowem
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 163
Domyślnie obroty utrzymujące sie na poziomie 3k

Witam,

Czy ktos z Was miał problem w Focusach 1.5 EB - że silnik, najczesciej na 3 biegu na prostej - gdy obroty spadają do ok. 3 tys - to przez relatywnie dluzszy czas (5sek) utrzymuje je na tym samym poziomie 3tys, mimo iz jest próba lekkiego przyhamowywania (noga na hamulcu, bez dotykania pedalu gazu)? Slychac wtedy lekkie "wycie" obrotów silnika. Po tych 5 sek - tak jakby wracal do normy - i jest wszystko ok - ale poniewaz w tym tygodniu zdażylo mi sie juz to 3 raz - to zacząłem się martwić....

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez FocST ; 10-05-2018 o 07:41
FocST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 07:23   #2
Maciek999
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-04-2018
Skąd: Krakow
Model: Focus MK3FL
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: problem z obrotami ok 3tys

Ja mam dokładnie to samo, w aucie identycznym i praktycznie nowym (1000 km na liczniku). Zauważyłem to już na samym początku i ponieważ dzieje się to tylko podczas zmiany biegów to jakoś pokrętnie tłumaczyłem sobie, że komputer celowo chwilowo utrzymuje obroty by niepotrzebnie nie spadały i by wyższy bieg wchodził lepiej...
Maciek999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 07:39   #3
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: problem z obrotami ok 3tys

Cytat:
Napisał Maciek999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pokrętnie tłumaczyłem sobie, że komputer celowo chwilowo utrzymuje obroty by niepotrzebnie nie spadały i by wyższy bieg wchodził lepiej...
I słusznie sobie wytłumaczyłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 07:40   #4
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: problem z obrotami ok 3tys

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - To podczas zmiany biegów u Ciebie jest celowe.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 07:51   #5
Maciek999
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-04-2018
Skąd: Krakow
Model: Focus MK3FL
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: obroty utrzymujące sie na poziomie 3k

OK, dzięki, dobrze wiedzieć. Tym niemniej ja lubię spokój i komfort, więc takie niepotrzebne gazowanie silnika na jałowym biegu mnie osobiście denerwuje. I jest sprzeczne z generalnie łagodnym, kulturalnym i ułożonym charakterem tego auta/silnika.
Maciek999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 07:55   #6
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: obroty utrzymujące sie na poziomie 3k

Ale kolega pisał że głównie na 3 biegu, a to obroty trzyma na każdym biegu
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 08:09   #7
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: obroty utrzymujące sie na poziomie 3k

Cytat:
Napisał Maciek999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, dzięki, dobrze wiedzieć. Tym niemniej ja lubię spokój i komfort, więc takie niepotrzebne gazowanie silnika na jałowym biegu mnie osobiście denerwuje. I jest sprzeczne z generalnie łagodnym, kulturalnym i ułożonym charakterem tego auta/silnika.
Mam teorię, że odkąd pojawiły się koła dwumasowe to takie dopasowanie obrotów do biegu sprawia, że dostają mniejsze obciążenia. Też mnie to na początku irytowało, potem się przyzwyczaiłem, a gdy wraz z którąś aktualizacją softu czas podtrzymania obrotów się zmniejszył okazało się, że wolałem jednak wcześniejszą wersję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 10:07   #8
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: obroty utrzymujące sie na poziomie 3k

Cytat:
Napisał Maciek999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, dzięki, dobrze wiedzieć. Tym niemniej ja lubię spokój i komfort, więc takie niepotrzebne gazowanie silnika na jałowym biegu mnie osobiście denerwuje. I jest sprzeczne z generalnie łagodnym, kulturalnym i ułożonym charakterem tego auta/silnika.
Pewny jesteś, że masz 1,5 ecoboost a nie 1,5 diesla? Wg mnie zdecydowanie ten silnik ma charakter ...lubiący gaz i raczej jest mało łagodny. Takie zmiany biegów przy 2 tysiącach obrotów raczej mu i osprzętowi nie służą.
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 10:36   #9
Maciek999
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-04-2018
Skąd: Krakow
Model: Focus MK3FL
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: obroty utrzymujące sie na poziomie 3k

Zgadzam się z taką opinią odnośnie EcoBoost'a 1.5 i staram się jak najmniej jeździć z obrotami poniżej 2000. Co jednak ciekawe, jest to jaskrawo sprzeczne ze wskazówkami wyświetlanymi przez komputer, który w mym aucie sugeruje na wyświetlaczu zmieniać bieg na wyższy ZAWSZE poniżej 2000 obr/min. Na dłuższą metę wydaje mi się to wręcz zabójcze dla silnika... Trudno mi zrozumieć, co w tej kwestii kierowało inżynierami Forda.
Maciek999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 10:55   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: obroty utrzymujące sie na poziomie 3k

Cytat:
Napisał Maciek999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
który w mym aucie sugeruje na wyświetlaczu zmieniać bieg na wyższy ZAWSZE poniżej 2000 obr/min.
To mit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jadąc na drugim biegu na 1400-1500 obrotach naciśnij pedał gazu mocniej.
U mnie zielona strzałka nawet zgaśnie.
Na trzecim biegu przy wciśniętym pedale nawet nie do końca ale jednak z "werwą" niejednokrotnie pojawi się dopiero przy 5000-6000.

Nawet kiedyś zrobiłem małe nagranie o tym.
Dobry przykład jest od 1:25

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.