Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2019, 20:35   #1
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Brak ogrzewania i dziwne zachowanie wskazówki temperatury silnika

Cześć, mam Focusa 2005 rok 2.0 tdci. W aucie dwustrefowy climatronic. Ustawiam temperature na 21 stopni, a z nawiewow leci letnie powietrze ( wcześniej leciało już ciepłe) oczywiście silnik rozgrzany. Zauważyłem również dziwne zachowanie wskazówki zagarow od wskaźnika temperatury. Wcześniej wskaźnik od temperatury zatrzymywał się dosłownie milimetr przed 90 i stale utrzymywał się w tej pozycji, teraz natomiast czasem dochodzi do tego miejsca, a czasami opada trochę przed 90, na pewno jest niższa niż temperatura, niż była wcześniej. Czy to są objawy uszkodzonego termostatu?

sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 21:56   #2
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania i dziwne zachowanie wskazówki temperatury silnika

Tak

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 13:43   #3
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania i dziwne zachowanie wskazówki temperatury silnika

Ktoś się orientuje, czy podczas samodzielnej wymiany termostatu w czasie odpinania węży od płynu chłodniczego będzie się ten płyn z nich lał? Czy wyleci tylko jakaś niewielka ilość? Zastanawiam się na samodzielną wymianą, bo z tego co widziałem to nie jest to jakieś skomplikowne.
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 15:33   #4
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania i dziwne zachowanie wskazówki temperatury silnika

A na wymianie to już się nie znam, ale mechanik mówił mi, że jak się to robi na mokrym silniku to coś się wyleje, na to nie ma rady. Trzeba potem uzupełnić.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 17:27   #5
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,646
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania i dziwne zachowanie wskazówki temperatury silnika

Odkręcisz korek spustowy w chłodnicy, płyn zlej do jakiegoś czystego naczynia. Nie zapomnij o odkręceniu korka na zbiorniku wyrównawczym. Nawet wtedy trochę płynu podczas demontażu węży zawsze się wyleje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 17:46   #6
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania i dziwne zachowanie wskazówki temperatury silnika

Ok dzięki.
Chcę zamówić nowy termostat, znalazłem na internecie
trzy firmy, febi, swag oraz Gates. Wszystkie są w podobnej cenie około 160 zł. Ktos się orientuje, który najlepiej zamówić? Przy tych trzech jest napisane, że otwiera się przy 83 stopniach. Znalazłem jeszcze jakiś za 100 zł, ale przy nim jest napisane, że otwiera się przy 89 stopniach mimo, że pasuje do Focusa mk2 2.0 tdci, więc raczej ten sobie daruje.
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 19:21   #7
jacekp00
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-07-2019
Skąd: WSC
Model: c-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania i dziwne zachowanie wskazówki temperatury silnika

Witam
Daruj sobie spuszczanie płynu, po odpieciu kazdego węża "ulokuj" go tak zeby byl jego koniec jak najwyzej, korka od zbiorniczka noe ruszaj, z bloku zleci Ci niewiele plynu, po montazu dopiero uzupełnisz w zbiorniczku, naprawde niewielki ubytek, termostaty moga wystapic w dwoch rodzajach (rodzaje króćców) trzeba swojemu sie dokladnie przyjrzeć. Temp otwarcia 83stopnie prosze sie liczyc z tym ze wskazowka temperatury bedzie dosc "daleko" od 90 stopni czyli połowy, ja u siebie zmienialem gdyż myslalem ze mam uszkodzony termostat a tu sie okazuje ze zegar w liczniku jest dosc dokladny, mi to osobiscie bardzo przeszkadza, bede zmienial na 89 stopni.

Bump: Witam
Daruj sobie spuszczanie płynu, po odpieciu kazdego węża "ulokuj" go tak zeby byl jego koniec jak najwyzej, korka od zbiorniczka noe ruszaj, z bloku zleci Ci niewiele plynu, po montazu dopiero uzupełnisz w zbiorniczku, naprawde niewielki ubytek, termostaty moga wystapic w dwoch rodzajach (rodzaje króćców) trzeba swojemu sie dokladnie przyjrzeć. Temp otwarcia 83stopnie prosze sie liczyc z tym ze wskazowka temperatury bedzie dosc "daleko" od 90 stopni czyli połowy, ja u siebie zmienialem gdyż myslalem ze mam uszkodzony termostat a tu sie okazuje ze zegar w liczniku jest dosc dokladny, mi to osobiscie bardzo przeszkadza, bede zmienial na 89 stopni.
jacekp00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.