Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2022, 10:06   #1
Maciek1993
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-04-2018
Skąd: Szprotawa
Model: MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Zakup mondeo mk5

Witam, zaczynam przymierzać się do zakupu mondeo mk5 wersja ST lub Vignale ( mialem juz mk4 w pakiecie Titanium i robi robote Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) tylko i wyłącznie automat poniewaz mam dosc juz zmiany biegow oraz w dieslu wersji silnikowej raczej tej 180 niż 210 ponieważ jednak jedna turbina to mniej kłopotu ( z zycia wzięte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba ze ludzie z forum maja inne wiadomosci to prosze podzielic sie ) mam pytanie odnośnie zawieszenia które jest regulowane czy sprawia wam jakies problemy ? Obecnie posiadam rowniez auto z takim wyposażeniem i jestem mega zadowolony ponieważ mozna fajnie dostroic auto do wlasnych potrzeb. Warto kupic mondeo z napedem 4x4 i raczej darowac sobie ? Z góry dziekuje za podpowiedzi a w linku wrzucam propozycje z otomoto mondeo które wpadlo w oko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Maciek1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 09:12   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Zakup mondeo mk5

vin zdobadz
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 12:44   #3
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,166
Domyślnie Odp: Zakup mondeo mk5

Cytat:
Napisał Maciek1993 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanie odnośnie zawieszenia które jest regulowane czy sprawia wam jakies problemy
Mam to zawieszenie i tak: komfortowe= gumowate, pływające , dla kierowcy spoko, dla pasażerów raczej rzygotwórcze ,
normalne= dla mnie optymalne , 80% na takim jeżdżę, porównywalne do fabrycznie twardszego/obniżonego jakie miałem w poprzednim mk5,
sportowe = dość twarde ale bez przesady, fajne na kręte drogi z dobra nawierzchnią, na S-kach , autostradach przy większych prędkościach szału nie robi , auto jakby to napisać zachowuje się jak piłeczka do ping-ponga , sygnalizuje szybko każdą nierówność jak na razie zero problemów

AWD- zimą przy automacie ruszanie jak elektrykiem latem, bez buksowania, ciasne zakręty lepiej "dokręca" , auto jest zdecydowanie mniej podsterowne , jak na razie zero problemów / wymieniłem olej w tylnym moście i przekładni kątowej o czym Ford twierdzi że nie trzeba /
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 17:58   #4
Maciek1993
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-04-2018
Skąd: Szprotawa
Model: MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup mondeo mk5

Dziekuje za odpowiedz i mam nadzieje ze uda sie jutro ogarnac VIN aby zobaczyc czy warto sie interesowac autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maciek1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 22:20   #5
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Zakup mondeo mk5

obecnie nawet wiele SUVów i crossoverów nie ma napędu 4X4, więc powstaje pytanie, czy do limuzyny takiej jak Mondeo potrzebny jest taki napęd? Jeśli ktoś jeździ głównie po mieście i autostradzie to wydaje się to zbędne. Nawet zimy teraz nie są takie jak kiedyś, żeby AWD był jakimś kluczowym argumentem przy zakupie auta.
Jeżeli natomiast trafiłby się niejako przy okazji egzemplarz, który ma akurat taki napęd, to oczywiście można to wziąć pod uwagę...

Mondek z powyższego ogłoszenia to ładna i zaawansowana konstrukcyjnie i technicznie wersja, co jest taką samą zaletą jak i wadą. Po takim przebiegu może się tam już niejedno zepsuć, a wydatki nie będą niskie, więc wskazana ostrożność i "zimna głowa".
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 22:41   #6
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Zakup mondeo mk5

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Auto z ogłoszenia posiada również sync2, ja osobiście szukałbym już z synciem 3, można co prawda zrobić upgrade i sync2 wymienić na sync3, ale to dodatkowy koszt. Ogromna przewaga sync3 nad 2, to Android auro lub car play, wg. Mnie warte poszukania albo nawet wymiany z 2 na 3.
Kolejna sprawa to światła, tu z są już z przodu full LED, więc super, jak będziesz szukał dalej, to również polecam szukać z full LED, przepaść w świeceniu nad zwykłymi żarówkami.

Co do samego diesla, to silnik PSA spoko, ma jakieś swoje bolączki, ale nie są to bardzo uciążliwe problemy. Jedyne co ja bym chyba zrobił szukając auta, to mocno zastanowił się nad skrzynią, niestety ale w gnojówce w fordzie jest powershift, tu bardzo różnie, część osób jeździ, sprzedaje auto i nie ma problemów z automatem, a u części osób niestety skrzynia się popsuje i koszty naprawy są dosyć wysokie. Zalecana zmiana oleju co 60 tyś km, ale tu też sporo osób zmienia szybciej. Dla porównania, miałem 2 sąsiadów, którzy mieli 2.0 tdci + automat, u jednego do przebiegu 100 tyś km, wszystko super, olej w skrzyni co 40/50 tyś.
Drugi sąsiad również zmieniał olej w podobnym interwale, a po przekroczeniu 102 tyś km, padła mu skrzynia, koszt naprawy ponad 10 tyś zł. Manual jest o wiele pewniejszy w zakupie z drugiej ręki, ale tu wiadomo, różnie można trafić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 12:23   #7
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,605
Domyślnie Odp: Zakup mondeo mk5

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy do limuzyny takiej jak mondeo potrzebny jest taki napęd? Jeśli ktoś jeździ głównie po mieście i autostradzie to wydaje się to zbędne. Nawet zimy teraz nie są takie jak kiedyś, żeby awd był jakimś kluczowym argumentem przy zakupie auta.
(-‸ლ)
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.