Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2008, 20:06   #1
emilio2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 35
Domyślnie Rdza

Przedlądalem forum i troszkę jest o rdzy, ale nie to czego szukam. Zauważyłem że zaczeła mi wychodzic (i to dość szybko sie posówa) rdza pod uszczelką pomiędzy dachem a drzwiami. narazie śą tam burchle ale boje sie że w tym tempie to do wiosny mi na dach wyjdzie.

Czy ktoś wie jak to zabezpieczyć domowym sposobem zeby nie wylazlo z pod uszczelki?

Rdza pojawiła sie też na tylnich błotnikach ale to standard i mechanik poradził mi zebym na wiosne kupił reperaturki błotników to mi wytnie te zardzewiałe a wstawi nowe. Czy to dobry pomysł?

emilio2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 20:26   #2
grzegorz79
ford::specialist
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: CTU
Model: Galaxy Mk.I
Silnik: 1.9TDI/AHU
Rocznik: 97
Postów: 745
Domyślnie Re: Rdza

Usunąć rdzę,ewentualnie zabezpieczyć środkiem antykorozyjnym(cortanin f),podkład,lakier.Lakiernictwo domowym sposobem raczej zawsze daje efekt na krótką metę.
__________________
grzegorz

był...Essi 95-1.6 16V i 97-1.8TD-70KM
grzegorz79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 20:54   #3
Darek28
ford::average
 
Avatar Darek28
 
Zarejestrowany: 11-05-2004
Skąd: Tarnów (czasem Kluczbork)
Model: Probe II, Cougar V6
Silnik: 2.0 16V, 2.5 V6
Rocznik: 1995, 2000
Postów: 186
Domyślnie Re: Rdza

A podłużnice przy tylnej osi nie zżera?
Ja mam korozje na progach i na tylnych błotnikach ale jej nie naprawiam bo podłużnice w okolicach zbiornika paliwa są już przeżarte na wylot i stwierdziłem ze to już powolna agonia mojego Escorta. Nie są to miejsca ważne-bo tam gdzie przykręcona jest belka blacha jest zdrowa,ale wiem ze za takie coś mozna nie przjeść przeglądu albo w razie kontroli stracic dowod rejestr.
__________________
2.0 16V HIGHLIGHT
2.5 V6
Darek28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 23:19   #4
rogalwm
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Myszków
Model: MK 7
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 52
Domyślnie Re: Rdza

Pod uszczelką miałem to samo, powychodziły pęcherzyki, oczyściłem dokładnie z rdzy i pomalowałem, co do błotników to też miałem ubytki ale to zostało wypełnione szpachlą i zostały przykręcone plastikowe nadkola (dużo dają - bardzo dobra rzecz). Chodź jak oglądałem kilka dni temu gdy umyłem samochód to niestety znów widać już jakiś kolor złoty (chyba będę zmuszony reklamować tą robotę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Z drugiej strony gdy wstawia się nowe elementy to z tego co wiem blacha trochę cierpi przy tej robocie bo to zawsze spawanie a ponoć blacha tego nie lubi :/

pozdrawaim. :fcp29
rogalwm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2008, 09:12   #5
emilio2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 35
Domyślnie Re: Rdza

Narazie nie mam możliwości a wlasciwie czasu zrobic tego pozadnie, wiec czy powinienem usuwac tą rdze i posmarowac jakims srodkiem antykorozyjnym czy zostawic tak jak jest?

Nie chce zeby na wiosne dach zrobił sie rudy!

Zastanawiałem sie nawet nad usunieciem tej rdzy z grubsza i pomalowanie hameritem.
Ale niewiem czy to dobry pomysł wiec prosze o jego ocene tylko bez podsmiewaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I w razie malowania jak mosno trzeba rozabrac samochód zeby to pomalwac np takimi reperaturkami bo jasnym jest ze raczej nie pomaluje i nie przykryje uszczelką.
emilio2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów

User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2025 DragonByte Technologies Ltd.