![]() |
|
|||||||
|
Dołącz teraz!
|
|
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum! |
![]() |
|
|
Narzędzia wątku | Przeszukaj ten temat |
|
|
#1 |
|
ford::beginner
![]() Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-04-2011
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 34
|
Mam taki objaw, że podczas mocnego przyśpieszenia np na 4 biegu lub bardzo szybkiej jazdy zaczyna mrugać kontrolka świec i auto traci moc. Zatrzymuje się, spod maski leci mały dymek, otwieram a tam mokro,tłusto na pokrywie silnika i dookoła w tych okolicach między silnikiem a akumulatorem. Czuć też zapach tak jakby ropy. Po jakiejś chwili odpalam auto i jedzie normalnie, kontrolka nie miga, aż do ostrego przyspieszania lub szybkiej jazdy. Co się dzieje ?? Gdzieś może nie trzyma jakiś wężyk i wylatuje ropa i traci ciśnienie czy co ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto to ford focus mk1 tdci 115hp |
|
|
|
|
|
#2 |
|
ford::specialist
![]() Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-05-2014
Skąd: Białystok
Model: Focus MK2 FX Gold
Silnik: 1.6VTi-VCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 515
|
sprawdz turbine i wtryski
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
ford::average
![]() Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
|
Witam, to co się dzieje to objaw przechodzenia silnika w tryb awaryjny w którym silnik ma może ze 60 koni mocy, natomiast pytanie brzmi o przyczyną i jak znam sprawę z własnego doświadczenia to pseudofachowcy zaproponują ci naprawę od najdroższej części dlatego proponuję się uzbroić w dużą dawkę asertywności i porozmawiać z kilkoma fachowcami wówczas jest szansa że skończy się tanio tak jak w moim poprzednim fokusie gdzie fachowcy przy podobnych objawach proponowali mi wymianę pompy , dwumasy , wtryskiwaczy a na końcu okazało się że winna jest wiązka PCM w komorze silnika którą naprawili mi w serwisie za 160 zł., po prostu zwarcie powodowało przesyłanie fałszywych informacji z pompy do komputera i dlatego silnik szalał dlatego przede wszystkim spokój bo taki objaw niekoniecznie świadczy o poważnej awarii więc podstawą jest prawidłowa diagnoza usterki aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na wymianę sprawnych podzespołów.
|
|
|
|
![]() |
| Narzędzia wątku | Przeszukaj ten temat |
|
|