Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2015, 19:49   #1
VoGi96
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-11-2014
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie 1.8 TDDI Szarpanie i gaśnięcie przy ruszaniu

Witam szanownych forumowiczów. Pisze tu pierwszy raz więc jeśli napisałem coś źle to przepraszam. Ale wracając do tematu, dzisiaj wybrałem się Fordem w dalszą przejażdżkę (200km). Po przejechaniu 30km odstawiłem auto na 5h. Po tych 5h wruciłem i pojechałem w dalszą droge. Po przejechaniu 10km samochodem zaczeło trząść. Im szybciej jechałem tym auto zaczynało się bardziej trząść. Zjechałem na parking sprawdziłem koła, ale wszystko było OK. Ruszyłem i jechałem dalej i co ciekawe drgania ustały. Po paru godzinach wracałem do domu i po przejechaniu 70km musiałem się zatrzymać na STOP. Wrzuciłem jedynkę i zaczynam ruszać i nagle auto zaczyna szarpać, zapala się lampka trybika z wykrzyknikiem, check engine i jakaś jeszcze ale nie pamiętam jaka. Auto zgasło więc odpaliłem ale z lekkim problemem. Po odpaleniu lamki zgasły więc jade dalej. 50m dalej znowu to samo, auto szarpie i gaśnie. Odpalam daje gazu i jade. Jakimś cudem dojechałem do domu (30km) bez problemu. Dodam że temperatura silnika była normalna. Jutro prawdopodobne jade podpiąć pod kompa ale może wie ktoś co to może być, dał bym mechanikowi jakąś wskazówkę wraze by nic nie znalazł. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

VoGi96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 23:46   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI Szarpanie i gaśnięcie przy ruszaniu

po pierwsze to podczepienie kompa i zczytanie bledow, jak diesel szarpie, to albo paliwa nie dostaje, powietrza, albo ktorys czujnik szwankuje.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.