Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2010, 15:22   #1
Gswito
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Chrzanów
Model: MK6
Silnik: 1400
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Świecąca kontrolka akumulatora / kable wysokiego napięcia / obroty silnika

Witam. Postaram się ująć moje problemy jasno i przejżyście.
Posiadam forda fieste mk3 94r o pojemności 1118. Parę dni temu (4-5) jechałem samochodem i wszystko było ok. Wyłączyłem samochód a po 15 minutach gdy go odpaliłem zaczeła świecić czerwona kontrolka akumulatora. Myślałem że mam jakieś spięcie w elektryce i że zgaśnie po jakimś czasei ponieważ już raz się tak zdażyło. Niestety kontrolka nie zgasła i dziś jak jechałem wszystko było ok lecz nagle przy skręcaniu autem zaczeło szarpać gdy dodałem gazu. Auto traciło moc. zatrzymałem się ale na postoju wszystko było ok silnik pracoweał itd. Ruszyłem normalnie dojechałem do następnego zakrętu mo i... auto zgasło. Nie mogłem odpalić nie mogłem nic nawet awaryjnych włączyć. Naszczęście byłem niedaleko znajomego zapchaliśmy do niego samochód i na jego ulicy odpaliliśmy na pycha wtedy wszystko zaczeło działać po minucie gdy silnik był załączony, wszystkie kontrolki świeciły tylko po zgaszeniu samochodu rozrusznik nie zaskakiwał i auto nie paliło (awaryjne i inne rzeczy zasilane prądem działały) odpaliliśmy znowu na pycha wjechaliśmy na podwórko i podpieliśmy auto na godzinę do prostownika i auto działało jak zawsze normalnie odpalało itd.
teraaz będę podpinał akumulator na 12 do 24 godzin. Akumulator ma 2 lata i nie było z nim do tej pory problemów. Prosze o jakieś opiinie co może byc nie tak, bo może dało by sięzrobić to we własnym zakresie.

Drugi problem dotyczy kabli wysokiego napięcia. Już nie raz gdy matka pojechała do pracy jakieś zwieżę przegryzło nam te właśnie kable. Co można zrobić jeżeli auto stoi na polu by zwierzątka nie przegryzały tego? Owinąć czymś a może jakieś preparaty są zapachowe co odstraszają zwierzęta?

I trzeci problem. Dotyczy on obrotów silnika a mianowicie czasem gdy jade i np zwolnie to obroty silnika dalej są podwyższone i wtedy silnik strawsznie wyje albo nawet stojąc w miejscu obroty same rosną i auto się rozpędza. Pedał gazu odbija prawidłowo. Kiedyśś mieliśmy podobną usterkę i elektryk jakąś częśc musiał sprowadzać z daleka alen ie wiem co to było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Nie znam się raczej na elektryce czy budowie silnika samochodu więc prosze mi tłumaczyć raczej bardziej dokładnie.

Pozdrawiam Piotr

Gswito jest offline  
Stary 09-08-2010, 15:33   #2
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka akumulatora / kable wysokiego napięcia / obroty silnika

1. Prawdopodobnie szczotki alternatora do wymiany.

2. W sklepach motoryzacyjnych są dostępne środki przeciw kunom i innym gryzoniom. (Spray, łatwe w użyciuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

3. Podejrzewam silniczek krokowy (do wyczyszczenia lub wymiany)
Szeryf455 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.