Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2020, 18:33   #1
FiKumiczek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: Transit 140 T350 GLX
Silnik: 2,2l 140km (103KW)
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Podłączenie wiązki haka.

Dzień dobry.

Transit 2008. Montuje hak i mam luzem wiązkę 13 pinową, nie mam jednak zielonego pojęcia gdzie się mam nią wpiąć. Szukałem i szukałem na forum, znalazłem tylko ten post:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z niedziałającymi już zdjęciami. Szukanie w google niewiele daje. Nie chcę się wpinać w lampy i robić 7 pin mając oryginalny kabel. Zwłaszcza, że mój hak ma już zamontowane gniazdo pod 13 pin i krótki kabel do przyłączenia pod główną wiązkę, także bardzo by mi zależało na jakichś podpowiedziach.

Pozdrawiam

FiKumiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 18:39   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Odp: Podłączenie wiązki haka.

Schemat z linka dotyczy fabrycznego układu haka, a nie dokładanej instalacji. I modelu Mk6. Dodałem tam teraz załączniki, ale trochę w słabej rozdzielczości...
Czy to co masz - to jest zestaw z modułem, a wiązki są zakończone wtykami i gniazdami do wpięcia się w wiązkę istniejącą? Plus długa linia prądowa?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-04-2020 o 18:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 19:02   #3
FiKumiczek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: Transit 140 T350 GLX
Silnik: 2,2l 140km (103KW)
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Podłączenie wiązki haka.

Ciężko mi powiedzieć dokładnie, bo nie znam się do końca, z jednej strony mam wtyczkę, która ma [2 grubsze gniazda | 8 gniazd | 2 grubsze gniazda] a z drugiego końca mam już pod hak [4 gniazda | 8 gniazd | 4 gniazda] + dalej idzie kabel na którym mam w jednym miejscu wtyczkę 6 pinów a dalej wtyczkę 6 gniazd. Na kablu po drodze jest jeszcze wtyczka i gniazdo na dwa piny (są połączone) i widać dwie obcięte odnogi. Ale myślę, że to co mi jest potrzebne to główna część kabla z czerwonymi kostkami. Załączam fotki:


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
FiKumiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 22:26   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Odp: Podłączenie wiązki haka.

Moim zdaniem powinieneś mieć wiązkę z trzema odnogami, na końcach dwóch odnóg wtyk i gniazdo pod podłączenie do zespołu lampowego prawego i lewego. Do lewego światła dosyć krótka, do prawego długa. Trzecia odnoga do gniazda 13-to pinowego haka. Wypinasz oryginalny wtyk z lampy, pomiędzy wypięty wtyk i lampę wpinasz odnogę wiązki. Potem to samo robisz z drugą lampą. Mogą tam być jeszcze końcówki pod przykręcenie do masy. Trzecią odnogę prowadzisz do haka do gniazda i podłączasz.
Cała wiązka ma wtyk wielopinowy do wpięcia w moduł.
Moduł ma także gniazdo dwupinowe do wpięcia linii prądowej (u mnie dwa przewody), którą przy pomocy tretytek mocujesz i prowadzisz przez całe auto pod podwoziem do komory silnika (u mnie - bo tam mam skrzynkę bezpieczników), a u Ciebie do skrzynki bezpieczników prawdopodobnie pod fotelem.
Moduł u mnie jest w kabinie pod osłoną tylnej nagrzewnicy - ale czytam, że koledzy w Mk8 mają pod podwoziem. Tu u Ciebie nie wiem jak ta wiązka pozwala umiejscowić moduł.

Jeżeli nie masz modułu i zakończeń wiązki pozwalających wpiąć się w lampy - to ten mój opis w żaden sposób nie jest pomocny... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-04-2020 o 22:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2020, 17:27   #5
krzysztof.k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2018
Model: Trransit MK7
Silnik: 2.4 115
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Podłączenie wiązki haka.

W naszym mk7 była przelotka wpinana za prawym tylnym światłem, wiem bo coś tam zakorodowało i rozłączyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzysztof.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.