Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2011, 00:55   #1
Jacenty85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2011
Model: Fiesta 2006
Silnik: 1,25
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Obroty po wysprzęgleniu 1,25 Duratec

Witam! Chciałbym się Was jako doświadczonych użytkowników Fiesty doradzić coś odnośnie obrotów auta po tzw. wysprzęgleniu. Może i tych tematów było wiele ale mnie zastanawia takie coś: Jadę sobie autem (5 bieg) 80 km/h (prosta droga, silnik rozgrzany) i w celach poglądowych wciskam sprzęgło. Auto toczy się a prędkość obrotowa utrzymuje się na poziomie niespełna tysiąca obrotów. Zatrzymuję się obroty spadają do obrotów biegu jałowego. Wygląda że wszystko w porządku. Czujnik prędkości spełnia swoje zadanie. Innym razem jadę np 70 km/h (4 bieg), wciskam sprzęgło, obroty lecą od razu na bieg jałowy. Czasem utrzymują się podniesione podczas toczenia a czasem spadają bez żadnej reguły. Czy u Was dzieje, się podobnie? Czy jest na to jakaś reguła?Wybaczcie za takie poglądowe pytania ale jestem początkującym użytkownikiem forda, który do tej pory jeździł samochodami o mniejszym stopniu zróżnicowania pracy elektroniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jacenty85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 11:17   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Obroty po wysprzęgleniu 1,25 Duratec

jeżeli silnik nie gaśnie to można tak pomykać,trzeba sprawdzić połączenie wtyczki czujnika prędkości
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 15:23   #3
Adik-90
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Okolice Kielc
Model: Fiesta
Silnik: 1,25 16V 75KM
Rocznik: 2004
Postów: 6
Smile Odp: Obroty po wysprzęgleniu 1,25 Duratec

Witam,
chcialbym dołączyć się do tenmatu wyżej i mam pytanko odnosnie czujnika prędkosci w mojej Fiescie 1,25 bo troszkę zgłupialem. A wiec: wysępują czasami objawy spadajacych obrotow prawie do 500 oraz falujace obroty (ale silnik nie gasnie) ostatnio mialem blad czujnika predkosci P0500 wiec stwierdzilem ze wymienie go (blad juz wczesniej wyskakiwal) wiec jakby gdbyby nic pojechalem kupilem czujnik i zabralem sie do lokalizowania wedlug tego co znalazlem na necie i tu się zdziwilem bo go nie znalazlem. Znalazlem natomiast zaslepke z przytrzymujaca blaszka (tak chyba moge to nazwac) w miejscu gdzie stwierdzam iz powinien byc czujnik (stajac przodem do maski od akumulatora po lewej stronie w skrzyni blisko grodzi) chyba ze on znajduje w innym miejscu. Kabli nie widze tam zadnych wiec nie wiem czy wersje Fiesty 1,25 wychodzily rozne ze w jednych byl czujnik w jednych nie i nie wiem co czynic pomożcie drodzy koledzy.
Pozdrawiam Adrian.

Ps. mam nadzieje ze napisalem w miare zrozumialeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Panowie nikt nic nie wie???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Adik-90 ; 06-04-2016 o 21:41
Adik-90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.