Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2007, 22:00   #1
Flinkston
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Świebodzin
Postów: 109
Domyślnie Sprężarka klima czy coś innego?

Witam,
otóz problem mam taki, że na początku sprężarka i klima działała super. Na wyjściu miałem 2 stopnie. Tydzień temu odpaliłem samochód, sprężarka załaczyła sie ale z nadmuchu leciało ciepłe a nie zimne powietrze. Podjechałem do gościa, sprawdził układ i powiedział że to oszuszacz. Wymieniłem, napuścił i stwierdził że jest za małe ciśnienie na sprężarce i że to sprężarka poszła. Mam pytanie czy to napewno spręzrka czy może jest jeszcze jakiś zawór, czujnik który by nie pozwalał spręzarce podać wieksze cisnienie.
Obecniee jeżdzę z wyłaczoną klimą i wentylacja zamiast dmuchać lekko schłodzonym powietrzem to daje ciepłym jak z pieca, mimo że na wyswietlaczu jest ECO - LO. Proszę o pomoc, co to może być. Wszystkim serdecznie dziękuję.

Jeśli to sprężarka to może ktoś zna jaką mam szukać - Galaxy 95 rok, pojemnośc 2800 V6.

Jutro wyjeżdzam do Warszawy, może ktoś ma namiary na f-mę w Warszawie która posiada sprężarki do klim w dobrych cenach, może być po regeneracji - byle z gwarancją i w dobrej cenie.


Ostatnio edytowane przez deku ; 07-03-2016 o 13:17
Flinkston jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2007, 12:51   #2
arTii
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: citroen
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał Flinkston
Obecniee jeżdzę z wyłaczoną klimą i wentylacja zamiast dmuchać lekko schłodzonym powietrzem to daje ciepłym jak z pieca, mimo że na wyświetlaczu jest ECO - LO.
Myślę, że to nie działa Ci klapka sterująca przepływem powietrza. Właściwa temperatura jest osiągana poprzez odpowiednie zmieszanie powietrza gorącego i zimnego, a u Ciebie wygląda to jakby klapka zasłoniła kanał zimnego.
Inna sprawa, że ustawiając ECO powodujesz całkowite WYŁACZENIE klimatyzacji, więc nie ma skąd wziąć tego schłodzonego powietrza
__________________
Pozdrawiam
arTii
Volkswagen Sharan 1,9TDI '2004
A do sprzedania VW Sharan 2,8 VR6 +LPG Stag300
arTii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.