Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2022, 18:33   #1
dammac17
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-04-2022
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Rozłączająca turbina 2,2TDCI

Witam w moim mondeo mk4 2.2 tdci 175km 2009r od pewnego czasu nie mogę sobie poradzić z rozłączającą się podczas jazdy turbiną.
Na początku wyglądało to tak, że turbina podczas utrzymywania jazdy ze stałą prędkością rozłączała się co około 10km, co po pewnym czasie zaskutkowało pojawieniem się kontrolki check engine.
Diagnostyka komputerowa wykazała błąd związany z sondą lambda, która została wymieniona na nową.
Samochód po wymianie sondy jezdził bez żadnych problemów przez około 2-3 tygodnie po czym na trasie jednorazowo odłączyło turbinę i znów zapalił się check engine. Samochodem z palącym się checkiem jezdziłem około miesiąca ponieważ problemów z turbiną nie było już pozniej żadnych lecz zdecydowałem się zrobić coś z checkiem. Po diagnostyce okazało się, że check powodował jakiś błąd związany z EGR (nie pamiętam kodu błędu). EGR został zaślepiony a błąd skasowany. Samochód znów jezdził normalnie bez rozłączającej turbiny tym razem około 1 miesiąca a problem z turbiną znów powrócił, lecz tym razem (bez check engine), po podpięciu i odczytaniu nie było żadnego błędu.
Rozłączanie turbiny od tego momentu wyglądało głównie tak że:
- Dojeżdzałem do skrzyżowania redukowałem na 2 bieg i przy chwilowym przytrzymaniu sprzęgła przy redukcji, wyjściu z zakrętu i wcisnieciu gazu samochód nie reagował na gaz turbina nie działała. Taki stan rzeczy od momentu odpalenia samochodu utrzymywał się aż do przejechania kilku km pózniej to ustawało.
Generalnie rozłączanie turbiny potrafi być bardzo losowe i przez 50km potrafi nie rozłączyć ani razu lecz w mieście przez 2-3km może rozłączyć turbine nawet 3 razy.
Na rozłączenie turbiny pomaga zgaszenie i odpalenie samochodu na nowo.
Samochód zostawiłem u mechanika w celu odnalezienia przyczyny i raz wykazywało błędy związane z niedoładowaniem turbiny, a raz błędów nie było wcale.

-węże, przewody zostały sprawdzone,
-został wymieniony czujnik temperatury powietrza dolotowego
-sprawdzany sterownik turbiny, wymieniony map sensor czujnik ciśnienia doładowania
-został wyczyszczony dolot
-wymieniona sonda lambda
lecz wszystkie te zabiegi albo nie przynosiły efektu albo był on krótkotrwały (od 2 tygodni do 1 miesiąca spokoju)

dammac17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.