Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2018, 10:53   #1
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

Witam.

Mam dość nietypowy problem, nie mogę nic znaleźć o tym w tematach już istniejących na forum - moje radio NX SD na początku poprawnie podłącza się do telefonu po BT, odtwarza z niego muzykę (co prawda dopiero po kliknięciu play na telefonie, ale to teraz mały problem), a po jakimś czasie ni z tego ni z owego przestaje odtwarzać dźwięk z telefonu. W takiej sytuacji nie odtwarza też dźwięku z pendrive na USB, ale normalnie odtwarza dźwięk z CD i z dowolnego radia.
Problem jest o tyle dziwny, że nie mogę znaleźć żadnej reguły. Mam podłączony telefon po BT, gra sobie z niego muzyka, wykonuję lub odbieram połączenie. Najczęściej chwilę po albo w trakcie połączenia robi się cisza, jest jakiś mute, ale na wyświetlaczu i w ustawieniach nic się nie zmienia. Telefon jest normalnie podłączony, widać zasięg, player pokazuje tytuły (czasami czas leci, czasami stoi, czasami można piosenki zmieniać, czasami nie). To samo dzieje się wtedy dla USB - można zmieniać piosenki, ale nic nie gra. Można też normalnie gdzieś zadzwonić, połączenie jest wykonywane, zestawiane, po rozłączeniu z BT można przez telefon gadać - przez radio jest jednak cisza.

Pokazałem to na poniższym filmiku na przykładzie USB - z BT jest to samo:
[na filmie brak zasięgu, szum i warkot od silnika - garaż]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy ktoś ma pojęcie, w czym może być przyczyna i jak to naprawić? Problem jest tym dziwniejszy, że nie naprawia go zamknięcie auta na kilka minut. Naprawić się jednak potrafi sam, gdy auto postoi, też nie znalazłem tu jakiejś reguły.
Trochę słabe to radyjko, nie dość, że mi ekran piszczy, to jeszcze najlepsza jego funkcjonalność - zestaw głośnomówiący BT - jest kulawa i nie można na niej polegać...

Pomoże ktoś? Bardzo mnie irytuje ten problem, aktualnie najbardziej z tego co mi nie pasuje w tym aucie.

hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 10:57   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

BT i USB nie są w radyjku, jeno w osobnym module, za schowkiem pasażera. Może dogorywa. Niektórzy odpinali i wpinali weń wtyczkę i pomagało.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 11:12   #3
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BT i USB nie są w radyjku, jeno w osobnym module, za schowkiem pasażera. Może dogorywa. Niektórzy odpinali i wpinali weń wtyczkę i pomagało.
Ciężko się tam dostać? Masz jakąś fotkę jak to wygląda i co odpiąć?
Czy line-in też jest w tym module? To bym przed demontażem jeszcze to sprawdził...
Ewentualnie wymieniał to ktoś na nowe/inne?
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 11:16   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

Moduł ma tylko BT/USB. Piszę na podstawie mojego fokusa, ale te moduły są identyczne.

Na tym forum znajdziesz z 500 stron o nim, zdjęcia takoż.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 22:07   #5
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł ma tylko BT/USB. Piszę na podstawie mojego fokusa, ale te moduły są identyczne.

Na tym forum znajdziesz z 500 stron o nim, zdjęcia takoż.
Dzięki, postaram się to sprawdzić niebawem. Troche demotywuje mnie zimno, ale coś czuje, że w końcu tak mnie to zdenerwuje, że się przemogę.
Zastanawiam się, czy może reset przez sam bezpiecznik na jakiś czas by sytuacji nie poprawił, bez rozbierania...
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2018, 20:40   #6
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

Udało mi się w końcu znaleźć czas i miejsce aby rozebrać schowek i okolice, muszę przyznać sprytnie ukryty ten Bluetooth, żeby nie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oraz instrukcja @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z innego posta, to bym chyba aż tak daleko sam z siebie nie zajrzał.
Kilkakrotnie próbowałem resetować połączenie usb i zasilanie, niestety nic to nie pomogło. Teraz już za każdym razem moduł od początku nie działa - tak jak pokazane na filmie w pierwszym poście.
Wyprowadziłem ten moduł na kablach do schowka, teraz muszę znaleźć taki na zamianę i jeśli będzie pasował, kupić i po temacie.

Czy możecie się wypowiedzieć, czy może to być wina radia albo wiązki? Dodatkowo widzę, że jest kilka modułów na OLX, ale każdy ma inny symbol, w dodatku różny od mojego. Czy możecie mi doradzić, jakie numery powinny działać zamiennie do tego mojego modułu?
Symbol u mnie: CS7T-14D212-AE
Załączam zdjęcie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2018, 12:07   #7
zack74
ford::average
 
Avatar zack74
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Lublin
Model: mondeo MK IV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 51
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

Witaj.
Najlepiej jak byś sprawdził na początek jakiś inny aby wykluczyć czy to nie wina radia.
Jeżeli już będziesz wymieniał to na ten sam model lub z końcówką 112a. Tylko te mają bt/vc/usb. Moduły z końcówką 488 są tylko bt/vc.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
zack74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 14:13   #8
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] albo kup taki sam jak masz (ostatnia literka zdaje się może być inna?) albo z końcówka 112 jeśli nie zalezy Ci na polskim VC. Chyba ze przy nx na 112 tez jest pl ale poprawcie mnie jeśli się mylę. Ceną tez się różniąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 18:37   #9
zack74
ford::average
 
Avatar zack74
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Lublin
Model: mondeo MK IV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 51
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

Ja mam nxa dvd więć polskiego nie mam. Nie wiem jak jest na sd

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
zack74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 21:31   #10
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Zanik dźwięku i mute dla źródeł BT i USB w NX SD

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzieki za dobra porade na poczatek, bo juz bym sie wkopal, juz sie umowilem na sprawdzenie modulu 488, ale skoro to bez usb to bez sensu to montowac. Bluetooth mam w schowku wiec prosciej podmienic niz szukac winy w radiu, szczerze mam nadzieje ze to nie radio bo nx sd chyba problem kupic...
Zapisze ten symbol obrazkowo jako XXXX-YYYZZZ-CC, macie moze info co oznacza rozny XXXX albo YYY? Co rozumiecie przez "polski VC" dla czesci CC, czy chodzi o obsluge glosowych komend, czy jakis jezyk w menu przy dzwonieniu? I ostatnie, jak mam ZZZ 212 a nie 112 to czym to sie rozni?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.