Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2010, 11:44   #1
Tiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Skąd: Toruń
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Czy można odłączyć od centralki jedne drzwi?

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . To mój pierwszy post na forum,chociaż przeglądam je już od jakiegoś czasu (a dokładnie od maja bo właśnie wtedy zakupiłem swoje pierwsze auto,czli MK1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Do rzeczy;

Posiadam Forda Mondeo kombi 1.8 TD. Z autkiem miałem już kilka przebojów,ale to raczej nie jest istotne. Gdy przyszła zima,pojawiły się problemy z odpalaniem itd,ale jakoś daję radę do odpalić nawet przy duuużych mrozach ,potrzebna jest jedynie chwila cierpliwości. Jednak tym razem auto postanowiło zaatakować mnie od innej strony a mianowicie od strony dostania się do niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Sprawa wygląda tak,że dziś rano,ku mojemu zdziwieniu nie mogłem otworzyć auta z pilota, po chwili zauważyłem,że na centralkę nie odpowiadają przednie drzwi od strony pasażera. Pokombinowałem więc chwilę z bagażnikiem (zamarzł,więc musiałem podgrzać zamek żeby w ogóle go otworzyć),dostałem się do środka i otworzyłem drzwi ręcznie.


Gdy zamykam drzwi klamką od strony felernych drzwi reszta również się zamyka. Gdy otwieram,tak samo. Jednak gdy zamknę/otworze drzwi od strony np kierowcy to strona pasażera już nie odpowiada i tym samym całe auto. Tak więc aby zamknąć samochód muszę zamknąć je kluczem od strony pasażera ,a żeby otworzyć wejść bagażnikiem i otworzyć również od tej strony (otwieranie kluczem w ogóle nie wchodzi w grę ponieważ zamki są rozwalone ,dlatego zamontowałem pilota). Na dłuższą metę to będzie trochę męczące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


I stąd moje pytanie; czy da radę odłączyć od centralki drzwi od strony pasażera,tak,żeby pilot otwierał po prostu drzwi kierowcy i potem mógłbym otwierać drzwi pasażera ręcznie? Albo jakiś pomysł co tam się mogło stać ogólnie %-) . W środę skoczę do mechanika jeżeli nic się nie da zrobić.


Przepraszam za przydługi post Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 12:01   #2
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: Czy można odłączyć od centralki jedne drzwi?

A nie lepiej wygrzebać centralkę i sprawdzić czy wszystkie kable w niej są na miejscu i są dobrze połączone..? Poza tym weź jakiś środek do czyszczenia styków i jak otworzysz drzwi to odkręć wtykę łączącą drzwi z karoserią i przeczyść te połączenia. Zacznij od podstaw.. W mk1 pod nogami pasażera z przodu, pod dywanikiem od strony drzwi jest łączona wiązka od wszystkich drzwi. I tam też jest chyba sterownik od nich.. Możesz tam również zaglądnąć. Powodzenia!
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 14:31   #3
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czy można odłączyć od centralki jedne drzwi?

witam!
Kolega"Krismielec" ma racje. Zacznijmy od wiązki , która znajduje się od strony pasażera pod dywanikiem przy progu mniej więcej pod linia zawiasów dzrzwi. Jest to problem chyba większości mondków [ mkI, II ] ponieważ przez spawy w karoserii gdzieś przy podszybiu dostaje się woda, a że najniższy punkt to właśnie ta wiązka elektryczna to tam właśnie dostaje sie woda. W tej wiązce jest spaw zgrzewany nie izolowany( woda tam ma swój popisGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )Więc centralny zaczyna szwankować, a co za tym idzie na pewno trzeba by było prysnąć na wszystkie łączenia np: WD 40 . Ten spaw zgrzewany trzeba sprawdzić bo może być skorodowany.

Pozdrawiam! i bez paniki na pewno jakaś błahostka, zresztą jak zawszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 16:58   #4
Tiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Skąd: Toruń
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy można odłączyć od centralki jedne drzwi?

Dziękuje za pocieszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ku mojemu zdziwieniu przed chwilą otworzył się już normalnie...może coś się zmroziło? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 20:26   #5
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czy można odłączyć od centralki jedne drzwi?

Kolego "TIRO" Prawdopodobnie mróz zrobił swoje i teraz zaczął działać, ale będzie tak pewnie do czasu. To nie jest dużo roboty, żeby zajrzeć do tych styków w progu.

Pozdrawiam!
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.