Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2012, 07:55   #1
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Antena CB na klapie bagażnika.

Chodzi mi po głowie zamontowanie w moim maxiu anteny na uchwycie president KF 150 lub jakimś tego typu. Lewy tylny róg tuż przy owiewce wydaje mi się całkiem sensownym miejscem. Czy ktoś używa tego rozwiązania? Jak się ewentualnie to sprawdza na naszych autach i jak z korozją? Nie chciałbym wiercić otworu w karoserii.
Jak się zabezpiecza przed korozją punkty masy w takiej sytuacji?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Biperek ; 17-05-2012 o 08:52
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2012, 14:30   #2
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Antena CB na klapie bagażnika.

Mam właśnie taki sam uchwyt zamontowany z lewej strony na klapie i sprawuje się rewelacyjnie.nic nie wierciłem,po prostu przykręciłem wz wyczuciem i odkręciłem a w miejsce otworów dałem taki niebieski smar do zabezpieczania klem akumulatora.Całą zime przejezdziłem i nie ma żadnych oznak korozji.Daj sobie taką przezroczystą nalepkę jaka jest pod magnes i przyklej na rant klapy to ci dodatkowo zabezpieczy lakier.
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2012, 23:33   #3
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Antena CB na klapie bagażnika.

Też mam taki uchwyt na klapie - super sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dokręciłem "do oporu" a potem miejsce łączenia pomalowałem hammeritem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (uchwyt troszkę odstaje od klapy i jest dojście do miejsca łączenia).

Jeżdżę z tym od lipca 2011 i nie widać żadnych bąbelków i innych oznak korozji.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 08:48   #4
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Antena CB na klapie bagażnika.

Już zamontowałem i spokojnie mogę to rozwiązanie polecić. Nie trzeba pilnować kabla przy zamykaniu klapy. Instalacja antenowa spokojnie daje się wprowadzić do wnętrza i poprowadzić pod osłonami. U mnie kabel na wierzchu pojawia się praktycznie przy fotelu kierowcy.
Niestety w przypadku mego auta niezbędne okazało się połączenie masy klapy z masą auta dodatkowym przewodem. Przy ruszaniu klapą bagażnika masa zanikała, a czasem nie było jej w ogóle, nawet po zamknięciu. Fachowiec doradził mi, aby połączenie klapy z karoserią robić jak najkrótszym i możliwie najgrubszym przewodem. Ja mam zrobione wbrew tej radzie, ale SWR dało się ustawić dość przyzwoicie. Jak z zasięgiem to jeszcze się zobaczy.
Na antenie Sirio Carbonium odbiór mam stwierdzony na około 8 km z innych mobili. Nadawania konkretnie nie testowałem.

Ostatnio edytowane przez Biperek ; 26-05-2012 o 13:17
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.