Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2015, 12:29   #1
grapkulec
ford::beginner
 
Avatar grapkulec
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi Bi-Turbo, automat
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

Hejka,

Jestem sobie swoim własnym prezesem i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów korzysta z ofert typu mikroflota orlena lub podobnych. Chodzi o sytuację z jednym samochodem do użytku firmowo - prywatnego i normalne tankowanie kilka razy w miesiącu. 99% będę jeździł po Wawie lub Krakowie, sporadycznie gdzieś za granicę lub inne części Polski.

Z tego co poczytałem to właśnie mikroflota orlenowska by mi pasowała, ale może inne sieci mają lepsze rozmieszczenie stacji albo bonusy? Ktoś zna z autopsji, może podrzucić jakąś opinię z życia wziętą? Szczerze mówiąc to głównie mi chodzi o jedną zbiorczą fakturę żeby mój księgowy nie utonął w świstkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

grapkulec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 21:43   #2
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

Kilka tankowań w miesiącu to kilka faktur. W czym ma utonąć księgowy?
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 21:53   #3
ms2
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

Zainteresuj się Routex. Nie jesteś uwiązany do Orlenu, masz BP i statoil i zagranica (kwestia umowy). Sprawę kieruj do BP - dział kart paliwowych. Statoil to już wydmuszka w tym momencie.
Zaletą BP (Routex) jest możliwość równolegle zbierania pkt. w programie payback oraz możesz dostać limit (uzależnione od twojej zdolności kredytowej). Kartę możesz mieć imienną, lub na nr. rejestracyjny samochodu.
Łatwo można zarządzać kartami pracowników (np. limity, powiadomienia o tankowaniu w dni świąteczne, zakupy w sklepie tak/nie/limit itd.).
Używam tego z 5 samochodami i póki co się sprawdza.

Ostatnio edytowane przez ms2 ; 15-01-2015 o 21:57
ms2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 07:01   #4
grapkulec
ford::beginner
 
Avatar grapkulec
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi Bi-Turbo, automat
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

Cytat:
Statoil to już wydmuszka w tym momencie.
Co przez to rozumiesz? Chodzi o to że nie oferują nic ciekawego poza samą kartą czy coś?

A czy za samą kartę i bycie w tym systemie/programie się płaci? Jakoś nigdzie nie widziałem takiego info więc zakładam, że nie ale być może źle patrzyłem.

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka tankowań w miesiącu to kilka faktur. W czym ma utonąć księgowy?
Nie chodzi tylko o ilość faktur, ale też o ich przechowywanie. Przy zakupie paliwa dostajesz śfistek z kasy, który potrafi stracić czytelność bardzo szybko. A jak ci wygenerują jednego czy dwa pdfy czy tam inny format w miesiącu to masz to na forever i możesz wydrukować i pokazywać skarbówce zawsze czytelne i świeżutkie.

Ostatnio edytowane przez grapkulec ; 16-01-2015 o 07:05
grapkulec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2015, 07:19   #5
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

A jak te PDF-y zaniesiesz księgowemu?
Osobiście nie spotkałem księgowego który na podstawie pliku w kompie księguje faktury.
Papier to papier mówi mój...
p.s.
Co do karty, jak w Polsce to karta na Orlenie Ci wystarczy. Jak zagranica, to BP i Routex. Tu i tu zbiorcza faktura lub dwie na miesiąc. Oczywiście warunki zależą od wielkości firmy/tankowań jak pisał kolega wyżej.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 22:40   #6
ms2
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

Cytat:
Napisał grapkulec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał ms2
Statoil to już wydmuszka w tym momencie.
Co przez to rozumiesz? Chodzi o to że nie oferują nic ciekawego poza samą kartą czy coś?
Miałem na myśli że sprawy kart prowadzi tak naprawdę w tym przypadku (Routex) tylko BP. Statoil jest w tym układzie, ale jako pozostałości z wcześniejszej współpracy tych koncernów. Na marginesie, Statoil jest na sprzedaż, można kupić sobie sieć stacji, nie wiem czy tylko na Polskę, czy dalej?
ms2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 11:39   #7
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak te PDF-y zaniesiesz księgowemu?
Osobiście nie spotkałem księgowego który na podstawie pliku w kompie księguje faktury.
Papier to papier mówi mój...
p.s.
Co do karty, jak w Polsce to karta na Orlenie Ci wystarczy. Jak zagranica, to BP i Routex. Tu i tu zbiorcza faktura lub dwie na miesiąc. Oczywiście warunki zależą od wielkości firmy/tankowań jak pisał kolega wyżej.
Od 2007 roku każdy ma obowiązek księgować wydruki z komputera.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 18:04   #8
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

Cóż z tego że ma...
Masz też obowiązek jechać 50km/h w zabudowanym, obowiązek rozmowy przez zestaw w samochodzie itd....
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 10:10   #9
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

No to zbieraj faktury papierowe, jeździj 50, i wyłączaj telefon w samochodzie.

Próbują Ci ludzie na forum pomóc, doradzić, a Ty jeszcze dorzucasz głupie argumenty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpisz sobie umowe z shellem, będziesz miał fv 2x na miesiąc.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 17:51   #10
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Karty paliwowe dla jednoosobowej działalności - ktoś ma i może polecić?

Cytat:
Napisał kapode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 2007 roku każdy ma obowiązek księgować wydruki z komputera.
Czyli jednak papier...
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.