Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2025, 15:51   #1
Ariel Bakalarz
ford::amateur
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 19-02-2025
Model: Focus
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Silnik. Natychmiast serwis

Witam wszystkich, pacjent Focus mk3 2.0 Diesel 2016r, dziś podczas jazdy a dokładnie przy gwałtowniejszym przyspieszeniu pojawił sie komunikat jak w tytule " Silnik Natychmiast serwis " zapalila sie pomarańczowa kontrolka i auto jakby stracilo moc. Po zatrzymaniu wylaczeniu zaplonu i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. Sprawdzałem podstawowym testerem pod OBD TORQUE ale żadnych błędów nie pokazał. Gdzie mam szukać lub od czego zacząć poszukiwanie by wyeliminować daną usterkę ?

Ariel Bakalarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2025, 16:19   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,555
Domyślnie Odp: Silnik. Natychmiast serwis

Oddać auto komuś kto wie jak odczytać błędy.
Te są na 100% bo nie spotkałem się jeszcze (w szczególności z MK3FL) żeby EML/check engine nie dał o sobie znać notką w PCM (niezaleznie czy archived czy active)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2025, 16:20   #3
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,782
Domyślnie Odp: Silnik. Natychmiast serwis

podpiąć pod fordowski kabel np Viaken i fordowskie oprogramowanie np ForScan - bez konkretnych kodów błędów (które są na milion procent) nikt nic nie zdziała.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2025, 20:05   #4
ziomx96
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-02-2016
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2022
Postów: 11
Domyślnie Odp: Silnik. Natychmiast serwis

Teorii jest kilka ale u mnie pomogła zmiana rozrządu w moim poprzednim focusie. Co prawda miałem tam 1.5TDCI Ale problem ten sam. Błąd P1102 i P2279. Ciekawostka, rozrząd miał 25tyś przebiegu i był oryginalny Forda. Rozrząd był przestawiony o jeden ząbek, bardzo luźny, wyciągnięty pasek.
ziomx96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2025, 20:17   #5
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK4.5
Silnik: 1.0 mHEV 155KM
Rocznik: 2023
Postów: 2,566
Domyślnie Odp: Silnik. Natychmiast serwis

Teoria jest jedna, a nie kilka. Diagnostyka komputerowa. Bo na razie wrzuciłeś coś na zasadzie "a u śfagra pinć lot temu.to egra my zaślepiali i blendy znikajom"
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2025, 13:16   #6
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b duratec/1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 548
Domyślnie Odp: Silnik. Natychmiast serwis

Cytat:
Napisał Ariel Bakalarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, pacjent Focus mk3 2.0 Diesel 2016r, dziś podczas jazdy a dokładnie przy gwałtowniejszym przyspieszeniu pojawił sie komunikat jak w tytule " Silnik Natychmiast serwis " zapalila sie pomarańczowa kontrolka i auto jakby stracilo moc. Po zatrzymaniu wylaczeniu zaplonu i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. Sprawdzałem podstawowym testerem pod OBD TORQUE ale żadnych błędów nie pokazał. Gdzie mam szukać lub od czego zacząć poszukiwanie by wyeliminować daną usterkę ?
przepustnica do wymiany. Kółko zębate które steruje nią, ma jeden lub dwa ząbki (plastik) mniejsze / zużyte. Kup używkę za 50zł i będzie śmigać. Wymień oring od razu.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.