Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2020, 10:05   #1
micel87
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-06-2017
Model: Ford Focus Mk II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Dziwne głuche pukanie ( zawieszenie ? )

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam post jeżeli nie proszę o poprawę.
Ford Focus MK2 2005r 2.0tdci hatchback 280tyś
Mam dziwny problem stukanie lub jakby przeskakiwanie sprężyny taki dziwny odgłos niekiedy jeden po drugim głuchy.
Nikt nie może tego zdiagnozować... jeżeli macie jakieś pomysły lub mieliście podobny problem będę wdzięczny za każdą sugestię.

Co zostało wykluczone: zawieszenie zrobione tuleje wymienione, końcówki drążków też ostatnio nowe amortyzatory, sprężyny, górne mocowania, zawieszenie nie ma żadnych luzów prowadzi się świetnie, odgłos jest słyszalny podczas mocnego przyhamowania i ruszenia do przodu, ruszenia pod górkę, czasami i puknie podczas jazdy przy dodaniu gazu najważniejsze jest to że podczas deszczu jest cisza dzieje się tak tylko przy wysokich temperaturach jak jest sucho tak jakby jakieś naprężenia były �� Postaram się nagrać ten odgłos bo jest to bardzo dziwne, podejrzewałem przez chwilę magiel bo nie był regenerowany i stuka jak prawie u każdego na zgaszonym silniku ale nie ma luzów nie cieknie poza tym jak jest deszcz to przestaje więc wykluczam to... ma ktoś jakieś pomysły ?


Ostatnio edytowane przez micel87 ; 30-08-2020 o 10:29
micel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 10:21   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,559
Domyślnie Odp: Dziwne głuche pukanie ( zawieszenie ? ) Ford Focus mk2 2005

Cytat:
Napisał micel87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawieszenie zrobione tuleje wymienione końcówki drążków, ostatnio nowe amortyzatory sprężyny górne mocowania zawieszenie nie ma żadnych luzów prowadzi się świetnie
Przez brak interpunkcji trochę nie wiem czy sprężyny i ich łożyskowanie też zostało wymienione, czy raczej nie ma luzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 10:26   #3
micel87
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-06-2017
Model: Ford Focus Mk II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dziwne głuche pukanie ( zawieszenie ? ) Ford Focus mk2 2005

Sory, Tak górne mocowania też wymienione, dodam że nie jest to poduszka silnika, skrzyni, nie są to zaciski, klocki brak mi już pomysłów 🤣
micel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 19:44   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Dziwne głuche pukanie ( zawieszenie ? )

skąd jesteś
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.